Reklama

E3 2016: Konferencja Sony - podsumowanie

Sony bezapelacyjnie zdeklasowało konkurencję. Microsoft podczas konferencji na E3 wytoczył mocne działa, prezentując sporo ciekawych gier oraz zapowiadając konsolę Project Scorpio. Istniały więc obawy, że w tym roku Sony nie sprosta zadaniu i zawiedzie graczy czekających na prawdziwe atrakcje.

Twórcy PlayStation 4 na szczęście poradzili sobie bardzo dobrze, co chwilę zaskakując widzów nowymi zapowiedziami, a także świetnie przygotowanymi materiałami.

Organizatorzy prezentacji w przeciwieństwie do konkurencji (tak, mam na myśli festyn Ubisoftu) postawili na minimalizm, stanowczo ograniczając niepotrzebne wypowiedzi konferansjerów. Zamiast szopki, otrzymaliśmy fenomenalną muzykę na żywo oraz krótkie i zwięzłe wypowiedzi, nie przedłużające konferencji.

God of War - zwiastun TUTAJ

Reklama

Sony zaczęło z grubej rury, rzucając na starcie gameplay z kolejnej odsłony God of war. Tym razem podstarzały Kratos zwiedzi klimaty charakterystyczne dla mitologii nordyckiej oraz zmieni delikatnie metody działania.

Wiąże się to z innym ustawieniem kamery, która tym razem będzie podążała bezpośrednio za plecami głównego bohatera. Martwię się jedynie, że ucierpi na tym dynamika walk oraz ich spektakularność, ale twórcy gry z pewnością mają wszystko pod kontrolą.

Days Gone - zwiastun TUTAJ

Kolejnym zaprezentowanym materiałem był tajemniczy zwiastun, który na pierwszy rzut oka mógł sugerować zapowiedź kontynuacji The Last of Us. Tak się jednak nie stało, a zamiast tego dowiedzieliśmy się, że studio Bend pracuje nad całkowicie nowym IP - Days Gone. Pod koniec konferencji Sony przedstawiono także gameplay gry, w którym protagonista ucieka przed potężną hordą żywych trupów.

The Last Guardian - zwiastun TUTAJ

Prace nad tym tytułem wystartowały już wieki temu i od tamtej pory nie możemy doczekać się, aż w końcu przeżyjemy przygodę z małym chłopcem oraz jego wiernym towarzyszem, kotoptakiem. Sony rzuciło jednak konkretami i już teraz wiemy, że The Last Guardian w końcu otrzymało oficjalną datę premiery. W produkcję zagramy 25 października bieżącego roku.

Horizon: Zero Dawn - zwiastun TUTAJ

Produkcja studia Guerilla Games nie jest czymś, o czym dotychczas nie wiedzieliśmy. Twórcy gry postanowili odpuścić nam wycackany zwiastun, tylko ujawnić solidną porcję gameplayu.

Obserwujemy w nim główną bohaterkę zbierająca łupy, przejmującą kontrolę nad mechanicznym wierzchowcem, a także walczącą ze sporych rozmiarów robotem. Świat gry przedstawia się niezwykle oryginalnie i jeżeli wszystko pójdzie tak jak należy, możemy otrzymać solidne IP.

Detroit - zwiastun TUTAJ

Obecność Quantic Dream na konferencji Sony była czymś oczywistym. Ogłoszone jakiś czas temu Detroit zapowiada się bardzo interesująco, zwłaszcza, że w grze wcielimy się w androida, co będzie mieć ogromny wpływ na fabułę i rozgrywkę.

Podczas pokazu, deweloper skupił się na zwróceniu uwagi na możliwość dokonywanych wyborów, pozwalających na zaliczenie danego fragmentu gry na wiele sposobów. Jak to będzie się sprawdzało w praktyce? Tego na razie nie wiadomo.

PlayStation VR

Sony już przed targami E3 zapewniało, że nie wspomni ani słowa o PlayStation 4 Neo. W zamian za to, otrzymaliśmy sporo wieści dotyczących gogli wirtualnej rzeczywistości. Te kosztować będą czterysta dolarów i trafią do sprzedaży 13 października bieżącego roku.

W krótkim czasie od premiery urządzenia, Sony udostępni aż pięćdziesiąt oryginalnych tytułów. Część z nich zostało zaprezentowanych podczas konferencji. Co ciekawe, wyłącznie jeden z poniższych materiałów nie nawiązuje do popularnej marki. Reszta z przedstawionych gier bazować będzie na znanych licencjach. Zaprezentowano m.in.:

  • Resident Evil 7 - zwiastun TUTAJ
  • Fairpoint - zwiastun TUTAJ
  • Batman Arkham VR - zwiastun TUTAJ
  • Final Fantasy VR - zwiastun TUTAJ

Call of Duty - zwiastun TUTAJ

Zapowiedź Infinite Warfare spotkała się z ogromną krytyką wśród internautów, a zwiastun gry zajmuje niechlubne drugie miejsce na liście najgorzej ocenianych filmów na YouTubie. Pomimo kosmicznego klimatu, ujawniony gameplay wyglądał całkiem przyzwoicie i efektownie.

Gry na razie nie skreślam, ponieważ drzemie w niej jakiś tam potencjał. Premiera 4 listopada 2016 roku. Większą sensację zrobił natomiast film promujący odświeżoną wersję Call of Duty 4: Moder Warfare, który możecie obejrzeć poniżej.

Crash Bandicoot - zwiastun TUTAJ

Kiedy orkiestra zagrała charakterystyczną muzyczkę, wiadomo było już co się święci. Shawn Layden z Sony Interactive Entertainment wszedł na scenę dumnym krokiem i zapowiedział, że Activision przygotowuje remastery pierwszych trzech odsłon serii, które pierwotnie zadebiutowały na konsoli PlayStation One. Niestety, nie otrzymaliśmy żadnego zwiastuna oraz gameplayu. Zamiast tego, na ekranie pojawiła się zapowiedź Skylanders...

LEGO Star Wars The Force Unleashed - zwiastun TUTAJ

Po raz kolejny na scenie zabrzmiał znany utwór muzyczny, który tym razem informował, że będziemy mieli do czynienia z jakaś grą z serii Star Wars. Szybko okazało się, że chodzi o zwiastun najnowszej gry LEGO, której demo jest już dostępne na PlayStation 4.

Nowa gra Hideo Kojimy - zwiastun TUTAJ

Gdy na scenie pojawił się prezes Sony - Andrew House - wiadomo było, że możemy spodziewać się czegoś dużego. I tak w istocie było. Zaraz za nim, przed publicznością wystąpił Hideo Kojima, przywitany przez wszystkich gromkimi brawami.

Ojciec (wyklęty) serii Metal Gear Solid ujawnił enigmatyczny zwiastun swojej nowej produkcji Death Stranding. Oprócz tego, że wyglądu głównemu bohaterowi użyczył Norman Reedus, nic o grze na tę chwilę nie wiadomo.

Spider-Man - zwiastun TUTAJ

Kiedy wydawało się, że po wystąpieniu Hideo Kojimy nie może być lepiej, Sony szybko postanowiło ponownie zaskoczyć graczy. Na ekranie głównym wyświetlono zapowiedź gry studia Insomniac Games (twórcy serii Ratchet & Clank), które pracuje obecnie nad wirtualnymi przygodami Petera Parkera.

Gra poświęcona Spider-Manowi na przedstawionym zwiastunie wygląda obłędnie, ale z ostatecznym werdyktem należy wstrzymać się do prezentacji pierwszych gameplayów. Mimo wszystko, jest moc!

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy