Reklama

E3 2014: Nowe gry od twórców Serious Sama

Na targach E3 twórcy Serious Sama z chorwackiego Croteam zaprezentowali dwie nowe produkcje.

Niestety żadna z nich jest - wbrew oczekiwaniom fanów - kontynuacją przygód Poważnego Sama. Co nie znaczy, że nie warto rzucić na nie okiem. Wręcz przeciwnie. Pierwszą nową grą Croteam jest Titan Souls - produkcja oparta na inspirowanym Dark Souls pomyśle wymyślonym i opracowanym przez ekipę Acid Nerve w ramach imprezy Ludlum Dare.

Gra utrzymana będzie w formule dwuwymiarowej, a gracze wcielą się w bohatera wyposażonego tylko w jedną strzałę, która wraca po wystrzeleniu. Ich zadaniem będzie eksploracja starożytnych ruin w poszukiwaniu energii będącej "duchowym źródłem". Strzeżona jest jednak przez potężnych tytanów, a każdy z nich wyposażony jest we własny zestaw zdolności, ale i czułych punktów. Tytuł zawita na PC, Maki, Linuksa, Vitę i PS4 w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Reklama

Drugim projektem - który powinien zarazem zainteresować szerszą grupę odbiorców - jest The Talos Principle. Gra bazuje na silniku Serious Engine 4, a jej akcja obserwowana będzie z perspektywy pierwszej osoby. To produkcja logiczna, w której gracze pokierują istotą stworzoną przez sztuczną inteligencję.

Developerzy przygotują ponad 120 zagadek, które czekać będą na rozwiązanie w ruinach starożytnej cywilizacji. Za fabułę odpowiedzialny będzie Tom Jubert, człowiek, który napisał wcześniej scenariusz do FTL oraz The Swapper.

The Talos Principle pojawi się jesienią tego roku na PC, Makach, Linuksie oraz PlayStation 4. Poniżej znajdziecie jej zwiastun:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje