Reklama

E3 2014: Blackguards 2 - nadchodzi kontynuacja turowego RPG-a od twórców Deponii

Studio Daedelic Entertainment zna się nie tylko na przygodówkach, ale i turowych RPG-ach, co udowodnili wraz z wydanym na początku tego roku Blackguards - produkcją osadzoną w świecie Aventurii znanym z popularnego w Niemczech (i nie tylko) systemu The Dark Eye.

W czasie trwających targów E3 twórcy gry potwierdzili, że pracują nad jej sequelem. Blackguards 2 podobnie jak jedynka będzie - czego nie trudno się chyba domyślić - turowym RPG-iem. Akcja gry osadzona zostanie w kilka lat po wydarzeniach z pierwowzoru, a tym razem w roli głównej obsadzono niejaką Cassię.

Dziewczyna rusza na poszukiwanie bohaterów z oryginału, jako że ma w związku z nimi własne cele i zamiary, chcąc zdobyć władzę. Losy tych ostatnich nie potoczyły się zbyt dobrze, a na pewno nie tak, jak chcieliby sami zainteresowani.

Reklama

Przykładowo krasnolud Naurim, sławny gladiator i pogromca dziewięciu hord, wykorzystał swoją popularność, by prowadzić ciemne interesy. Do tego stracił formę - rozrósł się wszerz i schował topór, porzucając swój stary gang. Bo nie przynosił mu już żadnych zysków.

Czarodziej Zurbaran ma się nie lepiej - jego kochanka wytropiła jego byłego niewolnika, który byłw stanie mu zbiec, pojmała go i sprzedała za jednego miedziaka. Natomiast Takate nie wyciągnął lekcji z przeszłości - choć niegdyś zmuszano go do walki na arenie gladiatorów, teraz sam organizuje takie bitwy. Blackguards 2 zawita na PC na początku przyszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje