Reklama

Dziwna cenzura zagadką dla fanów Devil May Cry 5

​Gra akcji Devil May Cry 5 zadebiutowała w piątek, zbierając świetne recenzje i uznanie fanów. Gracze szybko zauważyli jednak pewną drobną nieścisłość, czyli różnicę w odsłonach sprzętowych. Okazało się, że konwersja na PlayStation 4 wygląda w pewnym momencie nieco inaczej niż PC i Xbox One.

Uwaga na spoilery poniżej!

Jeden z wczesnych przerywników filmowych pokazuje Dante, ratującego Trish z rąk demona. Jeden z głównych bohaterów niesie nagą kobietę na ramionach, a po chwili kładzie ją na ziemię, co na krótką chwilę ujawnia część ciała, w ramach której plecy zamieniają się w nogi. Jednym słowem - tyłek.

"Problem" polega na tym, że w wersji przygotowanej na PlayStation 4 nie widzimy tej części ciała w negliżu, ponieważ kluczowy fragment ujęcia zasłania wielka flara światła, rodem z filmów J.J. Abramsa, rzucana przez reflektor stojącego nieopodal motocykla Dantego. Dlaczego?

Reklama

To dobre pytanie, ponieważ obserwujemy przecież produkcję przeznaczoną dla osób w wieku 18 lat, co widać na każdym pudełku. Może to wina faktu, że tytuł wyprodukowano w Japonii? Otóż nie, ponieważ - jak sprawdzono - japońska wersja nie jest w żaden sposób ocenzurowana.

Identycznie jest w odsłonach PC oraz Xbox One, bez względu na region, w którym gramy. Gracze spekulują, że to wynik zmiany podejście w zachodnich oddziałach Sony, według których twórcy muszą tonować treści z seksualnymi podtekstami w grach wydawanych na PlayStation 4.

Skąd to wiadomo? W październiku ubiegłego roku twórcy Senran Kagura Burst Re:Newal ujawnili, że Sony zmusiło ich wydawcę do usunięcia z produkcji jednego z trybów rozgrywki, ze względu na "nową politykę" producenta konsol. Właśnie ta polityka ma podobno mieć zastosowanie w DMC5.

To wszystko nadal stanowi jednak dość słabą teorię, ponieważ gdzie indziej w Devil May Cry 5 jest też scena z nagą Lady, lecz w przypadku jej ujęcia świetlna flara pojawia się w kluczowym miejscu już na wszystkich platformach. Dlaczego jednak Trish "przykryto" wyłącznie na PlayStation 4?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy