Dziś premiera gry Warsaw o powstaniu warszawskim

​Po niedawnym przełożeniu daty nic już nie zagraża debiutowi Warsaw na PC. Premiera odbędzie się na Steamie już dzisiaj, 2 października, w godzinach wieczornych. Zwolennicy grania na konsolach muszą uzbroić się w cierpliwość, choć powinni otrzymać konwersję w tym roku, zapewne w grudniu.

Warsaw to najnowsze dzieło od polskiego studia Pixelated Milk, w przeszłości autorów udanej strategii turowej Regalia: Of Men And Monarchs. Nowy projekt także bazuje na ręcznie rysowanej oprawie graficznej, a w założeniach i stylu mocno przypomina świetne Darkest Dungeon.

Akcję obserwujemy z boku, a prowadzeni przez gracza powstańcy znajdują się po lewej stronie ekranu, ścierając się z okupantem - po prawej. Po kolei wydajemy rozkazy poszczególnym jednostkom, korzystając z umiejętności specjalnych oraz zdobytego wyposażenia, atakując i lecząc.

Reklama

Wzorem Darkest Dungeon, po zakończonej bitwie przejdziemy na ekran miasta, gdzie zajmiemy się zarządzaniem jednostkami i podejrzymy postępy w różnych dzielnicach miasta. Sukcesy w poszczególnych lokacjach przekładają się na cenne zasoby, więc musimy uważnie wybierać misje.

Produkcja podzielona będzie na trzy podstawowe elementy: kryjówkę naszej drużyny, miejskie patrole oraz wynikające z nich potyczki. Większość czasu spędzimy na walce, lecz każda przeprowadzona misja to okazja na bliższe zapoznanie się z realiami powstania.

Jak można się domyślać, twórcy dość znacząco odbiegają od realizmu prawdziwego powstania, ponieważ nasi podopieczni dysponują zaawansowanym wyposażeniem, wyrzutniami rakiet i masą amunicji, z czym - jak wiemy z podręczników - były ogromne problemy podczas walk w Warszawie.

Jeśli o walce mowa, to tutaj głównymi czynnikami jest odpowiednie pozycjonowanie wśród osłon i rozmieszczenie członków drużyny, a także zarządzanie amunicją oraz wytrzymałością. Jak można się domyślać, kluczowe będzie dobranie klas postaci o uzupełniających się charakterystykach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warsaw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy