Reklama

Dziennikarka Alanah Pearce zasila szeregi Sony Santa Monica

​Wygląda na to, że kariera Alanah Pearce w branży gamingowej zaczyna się na nowo - zaczęło się od pisania o grach, a kończy na ich projektowaniu.

Fanon gamingu, którzy lubią śledzić branżowe nowinki w zagranicznych mediach, Alanah Pearce raczej nie trzeba przedstawiać, bo jako dziennikarka była związana m.in. z IGN. Co więcej, jest charakterystyczną osobistością, która mocno wyróżnia się na tle innych, szczególnie że mówimy o branży wciąż mocno zdominowanej przez mężczyzn (chociaż i tu zachodzą zmiany). Po zakończeniu swojej przygody z tym medialnym gigantem znalazła zatrudnienie w Rooster Teeth, w ramach którego tworzyła treści wideo na YouTube.

Wygląda jednak na to, że znowu przyszła pora na zmiany i to poważne, bo Alanah od pisania i mówienia o grach przejdzie do ich tworzenia i to w jednym z najlepszych studiów na świecie. Dziś dowiadujemy się bowiem, że będzie pracować w samym Sony Santa Monica, gdzie została zatrudniona jako scenarzystka. Tak, to właśnie ten deweloper odpowiada za ostatnie fenomenalne God of War i pracuje nad jego kontynuacją, więc stawka jest naprawdę wysoka.

Reklama

Jak zdradziła dziś swoim fanom na Twitterze: "Cześć wszystkim. W końcu mogę ogłosić swoją nową pracę... jako scenarzystka gier w Sony Santa Monica, które najprawdopodobniej znacie jako studio, które robi God of War. Jestem taka, TAKA dumna będąc częścią tego niesamowitego zespołu".

Warto jednak zauważyć, że nie ma tu mowy o tym, że będzie pracować nad nadchodzącym God of War Ragnarok, co jednak ma wiele sensu. Jako że gra została zaplanowana na przyszły rok, to nawet jeśli zaliczy obsuwę, to stanie się tak najpewniej z innych powodów niż scenariusz, który jeśli mielibyśmy zgadywać, jest już dawno gotowy. Można więc założyć, że chodzi o jakiś nowy projekt, ale to i tak nie ma większego znaczenia, bo Sony Santa Monica nie robi słabych gier. Tak czy inaczej, gratulacje Alanah!

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje