Reklama

Dziennie 33 miliony aktywnych użytkowników na platformie Steam

​Daniel Ahmad, analityk z firmy Niko Partners, opublikował na Twitterze dane o aktualnych rozmiarach społeczności na platformie Steam.

Według informacji podanych przez firmę analityczną Niko Partners, dziennie z platformy Steam korzystają 33 miliony użytkowników, co przekłada się na miesięczny wynik, który wynosi aż 67 milionów aktywnych graczy.

Steam już od lat bije rekordy - w 2015 roku pojawiła się informacja o 125 milionach aktywnych kont na tej właśnie platformie, a na początku bieżącego roku pojawiła się informacja o rekordowych 14 milionach graczy jednocześnie korzystających ze Steama.

Oprócz 33 milionach użytkowników dziennie i 67 milionach miesięcznie, pojawiły się też dane o tym, że od początku 2016 roku aż 26 milionów nowych osób zdecydowało się na zakup gry przez platformę Steam. Daje to wynik blisko 1,5 miliona miesięcznie.

Reklama

Steam został stworzony, aby Valve w prosty sposób mogło na bieżąco aktualizować swoje gry nawet po tym, jak te już trafiły na komputery użytkowników. Dodatkowo platforma miała zapewnić ochronę przed piractwem. Jednak twórcy szybko zauważyli potencjał w swoim dziele i rozszerzyli działalność o pośrednictwo w sprzedaży gier innych wydawców. Aktualnie platforma oferuje o wiele więcej funkcji niż początkowo, teraz oprócz aktualizacji doświadczymy też sporo elementów społecznościowych takich jak, dzielenie się osiągnięciami czy możliwość pisania prywatnych wiadomości do innych użytkowników.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje