Działająca gra Wordle odtworzona w Minecraft

​Miłośnik Minecraft i - zdobywającą ostatnio niezwykłą popularność - gry Wordle stworzył przy pomocy czerwonych kamieni w pełni funkcjonalną grę.

Mechanika czerwonych kamieni (Redstone) w grze Minecraft pozwala na ogromną kreatywność tym, którzy potrafią je opanować. Kamienie działają w systemie zero-jedynkowym i w przeszłości posłużyły już do budowy w pełni funkcjonalnego kalkulatora, czy nawet... komputera. Tym razem czerwone kamienia posłużyły do odtworzenia popularnej gry inspirowanej Master Mind.

Film opublikowany przez gracza Minecraft o pseudonimie mattbatwings prezentuje ogromny "komputer" wraz z pełną, angielską klawiaturą QWERTY. Dzięki niej gracz wpisuje poszczególne słowa, a wirtualna maszyna wyświetla je i zaznacza poprawnie odgadnięte litery. Jest nawet opcja ustawienia nowego hasła do odgadnięcia. Całość robi naprawdę olbrzymie wrażenie.

Reklama

Redstone od zawsze są jednym z najbardziej złożonych elementów Minecraft, który pozwala tworzyć "elektronikę" wewnątrz gry. Utalentowani gracze mogą uczyć się dzięki niej podstaw programowania i tworzenia obwodów. Odwzorowanie Wordle nie jest pierwszym wyczynem mattbatwings. Wcześniej zasłynął on z odtworzenia gry logicznej Tetris wewnątrz Minecrafta.

Minecraft: Czerwone kamienie dla najbardziej kreatywnych graczy

Wielu graczy Minecraft, którzy zagłębiają się w tworzenie elektroniki z czerwonego kamienia, woli grać w super płaskim świecie trybu kreatywnego. Dzięki temu naturalny teren nie przeszkadza w tworzeniu obwodów.  Wordle okazało się tak dużym projektem, że musiało powstać "w powietrzu". Zapewne dzięki temu gracz miał swobodny dostęp do każdego elementu swojego dzieła. Trudno też oczekiwać, by gracze robili podobne konstrukcje w trybie sandbox. Wydobycie odpowiednich surowców zajęłoby więcej niż stworzenie projektu.

Minecraft nawet po dziesięciu latach potrafi zaskakiwać kreatywnymi projektami graczy oraz zainteresowaniem ze strony studia odpowiedzialnego za grę. Cały czas powstają nowe aktualizacje, które rozszerzają zestaw dostępnych narzędzi, służących twórcom zafascynowanym czerwonymi kamieniami. Nadchodząca aktualizacja ma wprowadzić dodatkowe rodzaje bloków, które pozwolą graczom na tworzenie jeszcze bardziej zaawansowanych mechanizmów. Oby tylko nikomu nie przyszło do głowy odtworzenie Matriksa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | wordle
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy