Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dyrektor kreatywny Assassin's Creed Valhalla odchodzi po ujawnieniu romansu

​Ashraf Ismail nie jest już dyrektorem kreatywnym Assassin's Creed Valhalla. Postanowił opuścić stanowisko i udać się na urlop po tym, jak w sieci pojawiły się zarzuty dotyczące jego życia osobistego i niewierności małżeńskiej. Nie jest obecnie jasne, kto dokładnie przejmie schedę po deweloperze.

Twórca, w przeszłości odpowiedzialny między innymi za cenione Assassin's Creed 4: Black Flag oraz Assassin's Creed Origins, ujawnił decyzję na Twitterze w dwóch wiadomościach. Te nie są już dostępne, ponieważ mężczyzna zdecydował się najwyraźniej na usunięcie konta w tym serwisie.

Reklama

"Odchodzę z mojego ukochanego projektu, by odpowiednio zająć się osobistymi problemami w życiu prywatnym" - napisał Ismail w pierwszym wpisie. "Życie moje i mojej rodziny zostało całkowicie zdruzgotane. Z całego serca przepraszam wszystkich, którzy zostali skrzywdzeni" - dodał mężczyzna.

"Nad grą pracują setki utalentowanych, pełnych pasji osób, zaangażowanych w stworzenie wrażeń. Nie zasługują na to, by mieszać ich w tę sprawę. Życzę im jak najlepiej" - napisał dyrektor kreatywny w drugiej z tajemniczych wiadomości. O co dokładnie chodzi? O mieszaniu w jaką sprawę napisano?

W weekend w sieci pojawiły się bowiem oskarżenia pod adresem Ismaila. Ten miał żyć w związku z innymi kobietami, przed którymi ukrywał rzekomo, że jest żonaty. Obecność obrączki na palcu na niektórych zdjęciach tłumaczył nawet tym, że zakłada ją tylko, by jego rodzice nie byli rozczarowani.

Ostatni tydzień to także sporo - dziesiątki - oskarżeń o molestowanie seksualne i mobbing także pod adresem innych przedstawicieli branży gier: deweloperów, streamerów, esportowców, komentatorów itd. Dyrektor kreatywny nie jest jednym przedstawicielem Ubisoftu w tym gronie.

"Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tymi oskarżeniami. Traktujemy wszelkie doniesienia tego typu bardzo poważnie i blisko im się przyglądamy, by określić, jakie kroki podejmiemy" - napisała francuska korporacja w oświadczeniu wystosowanym do Eurogamera w ubiegłym tygodniu.

Dowiedz się więcej na temat: Assassin's Creed Valhalla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje