Reklama

Dymiące konsole Xbox Series X - prawda czy fałsz?

​Furorę w sieci robiły ostatnio materiały wideo z dymiącymi konsolami Xbox Series X, wyglądające nieco niczym kominy - lub grill u szwagra. Microsoft zapewnia, że przygląda się sprawie i obecnie nie wiemy najważniejszego - czy to wszystko zaawansowane żarciki, czy faktyczne problemy sprzętu?

Możemy być dumni z faktu, że temat zainicjował rodak, Arek Adamowicz. "Spotkała mnie niemiła niespodzianka zaraz po uruchomieniu nowego sprzętu...  Interfejs był jedynie w Menu, po minucie/dwóch użytkowania pojawił się zaledwie kłębek dymu..." - napisał na Twitterze.

"Czy w tej sytuacji mogę liczyć na wymianę sprzętu? Z góry dzięki za pomoc!" - dodał. Całość okrasił wiele mówiącym materiałem wideo, w którym z konsoli wydobywają się chmury dymu. "Zgłoś sprawę naszemu supportowi, on się Tobą zajmie" - odpowiedział oficjalny kanał Xbox Polska na Twitterze".

Reklama

"On się Tobą zajmie" brzmi dość groźnie i mamy nadzieję, że u Adama Adamowicza wszystko w porządku. Nieco później podobny materiał opublikował niejaki Nick Blanco. Tym razem dym był już jednak dużo skromniejszy, choć nadal całkiem interesujący. Co się dzieje z nowymi konsolami?

Adamowicz zapewnia, że nie żartuje. Obserwatorzy zastanawiają się natomiast, dlaczego dym wydobywa się tylko górą. Inni zauważają, że dym jest bardzo "czysty" i błyskawicznie znika, przypominając raczej elektronicznego papierosa niż pożar wewnętrznych komponentów sprzętu.

Nieoficjalny kanał Xbox Studio szybko pokazał na Twitterze, jak łatwo można odtworzyć taki efekt. Wystarczy wyłączyć konsolę. Wentylator kręci się jeszcze przez chwilę, zasysając powietrze od spodu. Wystarczy więc dmuchnąć elektronicznym papierosem, by wykreować całkiem spektakularny efekt.

Radzimy nie próbować tego w domu - taki dym to nadal woda, która nie lubi się zbytnio z elektroniką. "Bierzemy wszystkie zgłoszenia o bezpieczeństwie użytkowania poważnie. Wnioski z naszego wstępnego śledztwa nie pokrywają się z doniesieniami, ale badamy dalej" - napisał Xbox.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje