Dying Light 2 także na PS5 i Xbox Scarlett

​Nie będzie chyba większą niespodzianką, że polska gra akcji Dying Light 2 ukaże się nie tylko na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, ale także na nadchodzące konsole kolejnej generacji, a więc - nie są to jeszcze oficjalne nazwy - na PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie.

A więc wszystko jasne. Paweł Rohleder - odpowiedzialny właśnie za technologiczną sferę produkcji - przyznał w rozmowie, że demo prezentowane na targach E3 działało w 2,5K (2560 × 1440), lecz dla konsol Xbox One X i PS4 Pro planowana jest rozdzielczość na poziomie full HD (1920×1080).

Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, napędzany C-Engine, nową generacją autorskiego silnika graficznego Techlandu. To także interesująca nowość, ponieważ wszystkie poprzedniej produkcje polskiego studia renderowane były przez którąś z wersji silnika Chrome Engine.

Reklama

Premierę zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego roku - na razie nie znamy konkretów. Dying Light 2 przedstawia wizję postapokalipsy nazwaną "Modern Dark Age"". To bezlitosna i brutalna rzeczywistość, w której zagrożeniem są nie tylko zarażeni, ale również nie mający zahamowań ludzie.

Ważnym elementem produkcji, który dość ciężko pokazać w trailerze, jest to, że Dying Light 2 w dużej mierze postawi na decyzje i wybory moralne. Te mają mieć znaczący wpływ na wygląd miasta, w którym toczy się akcja. Prace w tym aspekcie wspomaga legendarny projektant Chris Avellone.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dying Light 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy