Reklama

Dying Light 2: Nowy trailer pokazuje walkę, parkour i więcej

​Techland postawił zawitać na konferencję Microsoft w ramach Gamescon 2021 i zaprezentować nowy materiał z Dying Light 2. Ten pozwala nam spojrzeć na rozgrywkę, w tym na starcia z zombie (chociaż twórcy upierają się, że to nie zombie), ulepszoną mechanikę parkour i nie tylko.

Dying Light 2 to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku. Prace nad grą były bardzo burzliwe, a nie obyło się też bez afer, ale dużymi krokami zbliżamy się do grudniowej daty premiery. W związku z tym ekipa z Techland zaprezentowała nowy materiał z rozgrywki Dying Light 2 podczas transmisji Xbox Gamescom Opening Night Live.

Trwający niecałe trzy minuty zwiastun oferuje spojrzenie na Zarażonych, jak również ludzkich wrogów w Dying Light 2. Według twórców tym razem gracze spędzą więcej czasu na walkach z ludźmi, ponieważ od wydarzeń z pierwszej gry minęło 20 lat. W tym czasie ludzkość stała się śmielsza - noc jednak to nadal domena potworów - co będzie miało istotny wpływ na klimat gry.

Reklama

Zwiastun otwiera kilka widowiskowych ujęć panoramicznych i scenerii Villedor, pokazujących zniszczone budynki, bujną zieleń i ulice pełne śmieci i wraków samochodów. W dalszej części można przyjrzeć się niektórym z uprawnionych mechanik parkour w Dying Light 2.

Parkour był cechą wyróżniającą pierwszą odsłonę, która pozwoliła odciąć się od Dead Island, wprowadzając do zabawy bardziej wertykalną rozgrywkę. Bez wątpienia parkour będzie również bardzo istotnym elementem sequela.

Zwiastun pokazuje również nowe postaci i frakcje Dying Light 2, które były dość mocno promowane w poprzednich materiałach. Według twórców gra położy szczególny nacisk na wybory gracza, posuwając się nawet do blokowania części mapy w zależności od naszych poczynań. To powinno zwiększyć regrywalność tej produkcji i zachęcać do jej ponownego przechodzenia.

Dying Light 2 zostanie wydany 7 grudnia 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy