Reklama

Dying Light 2 i Sniper Ghost Warrior Contracts na gameplayach

​Dying Light 2 rozczarowało część graczy, ograniczając się na konferencji Microsoftu do trailera bez ujęć z rozgrywki. Na całe szczęście w sieci pojawiły się już sceny z pokazu, który na targach E3 prowadzą przedstawiciele polskiego Techlandu, obejmującego już dużo więcej ujęć z akcji.

Nadal nie ma mowy o większej rewolucji: obserwujemy coś, co do złudzenia przypomina pierwsze Dying Light, jeśli dodać do tego nieco ładniejszą oprawę graficzną. Nadal nie znamy jednak wielu szczegółów na temat rozgrywki: twórcy mówią na przykład o dużo bardziej rozbudowanym rzemiośle.

Poza tym oglądamy to, do czego przyzwyczaiła pierwsza produkcja: mnóstwo wspinania się po interesujących lokacjach, oferujących sporo okazji do parkouru. Ważnym elementem, który dość ciężko pokazać w trailerze, jest to, że Dying Light 2 w dużej mierze postawi na wybory moralne.

Reklama

Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, napędzany C-Engine, nową generacją autorskiego silnika graficznego Techlandu. To także interesująca nowość, ponieważ wszystkie poprzedniej produkcje polskiego studia renderowane były przez którąś z wersji silnika Chrome Engine.

Targi E3 były też okazją na zaprezentowanie pierwszych ujęć rozgrywki ze Sniper Ghost Warrior Contracts, innej polskiej produkcji. W tym przypadku serwis IGN zapewnia jeszcze więcej scen. Przy okazji otrzymujemy potwierdzenie, że będziemy mogli swobodnie przemieszczać się po świecie.

Akcja toczy się w surowym klimacie współczesnej Syberii. Nowy systemem rozgrywki jest oparty na kontraktach i "zmusza do taktycznego myślenia" - zapewniają twórcy. Przechodzić będziemy kolejne misje, a mechanika punktów i dodatkowych wyzwań ma zachęcić do ich powtarzania.

Wcielamy się najwyraźniej nie w żołnierza czy agenta specjalnego, lecz w zabójcę. Sniper Ghost Warrior Contracts zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie znamy dokładnej daty premiery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy