Reklama

Dwóch poważnych "graczy" na liście najbogatszych Polaków

Dwóch Polaków z branży gier na liście najbogatszych /123RF/PICSEL

Wiedźmin 3 i Dying Light to dwie najważniejsze produkcje rodzimych deweloperów w ostatnim czasie. Nikogo nie powinno dziwić, że szefowie tych firm - Paweł Marchewka i Michał Kiciński - znaleźli się w prestiżowym zestawieniu.

Szefowie Techlandu i CD Projektu wśród najbogatszych Polaków. Sukcesy Dying Lighta i Wiedźmina przełożyły się na zawartość portfeli Pawła Marchewki i Michała Kicińskiego. Jak co roku Forbes ogłosił listę 100 najbogatszych Polaków.

Nazwisko zwycięzców nie powinno dziwić. Pierwsze miejsce (z majątkiem szacowanym na 14,273 mld) ponownie zajmują Sebastian i Dominika Kulczuk, potomstwo zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka, które kontynuuje działalność w branży chemicznej, energetyce, infrastrukturze i nieruchomościach.

Na 2. lokacie uplasował się Michał Sołowow (poza biznesowymi sukcesami dał się poznać jako kierowca rajdowy), podium zamyka zaś medialny magnat Sygmunt Solorz-Żak (właściciel Telewizji Polsat i sieci komórkowej Plus)

Reklama

"Nasi" też się w tym gremium znaleźli. Majątek Pawła Marchewki, prezesa Techlandu, wzrósł aż o... 113%! Z sumą 2,13 mld (w 2016 miał 1 mld) Marchewka uplasował się na dwunastym miejscu listy. Z kolei Michał Kiciński, współtwórca CD-Projektu, wraca do rankingu po dwuletniej nieobecności i pojawia się od razu na 65. lokacie (z 645 mln na koncie). Obu panom gratulujemy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje