Reklama

Duży sukces Warhammer: Vermintide 2

Studio Fatshark ujawniło nowe wyniki sprzedaży nastawionego na zabawę w kooperacji Warhammer: Vermintide 2. Gra cieszy się ogromną popularnością.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, w ciągu pięciu tygodni od premiery produkcja rozeszła się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Rezultat jest dużym sukcesem, zwłaszcza, że na razie tytuł ukazał się tylko na jednej platformie - PC.

Przy okazji udostępniono kilka interesujących statystyk. Okazuje się, że gracze zdobyli dotychczas 373 milionów przedmiotów oraz 31,85 milionów skrzynek z losową zawartością. Najwięcej użytkowników pochodzi zaś ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Rosji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy naprawdę zaszczyceni przyjęciem Warhammer: Vermintide 2 przez graczy z całego świata. Osiągnęliśmy pół miliona egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery, a milion w pięć tygodni, czyli znacznie szybciej niż się spodziewaliśmy - tłumaczy Martin Wahlund, dyrektor generalny studia Fatshark.

Reklama

Produkcja jest kontynuacją gry, która ukazała się w październiku 2015 roku. Podstawy rozgrywki nie uległy większym zmianom. Ponownie więc maksymalnie czwórka osób łączy siły, by wspólnie stawić czoła przeciwnikom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję. W sequelu gracze mierzą się jednak nie tylko ze skavenami, ale także przedstawicielami sił Chaosu.

Po raz kolejny do wyboru jest pięć zróżnicowanych postaci. Przygotowano jednak 15 ścieżek kariery, wedle których uczestnicy zabawy rozwijają swoich podopiecznych. Każda wyróżnia się unikalnym wyglądem, zdolnościami oraz arsenałem dostosowanym do określonego stylu walki.

Kolejne umiejętności odblokowuje się zdobywając następne poziomy doświadczenia. Pojawił się też zmodyfikowany mechanizm związany ze zdobywanym ekwipunkiem - zakończone sukcesem misje są nagradzane przedmiotami związanymi z daną drogą rozwoju bohatera.

Nowością jest system o nazwie Heroic Deeds, co w swobodnym tłumaczeniu na język polski oznacza "heroiczne czyny". To wyróżniające się wysokim poziomem trudności specjalne wyzwania znacząco zmieniające typy atakujących wrogów, układ planszy, rodzaje dostępnych broni oraz cele do zrealizowania. Akcję produkcji osadzono w pobliżu Helmgart - położonej w Górach Szarych fortecy, która strzeże granicy Bretonii.

Warto zaznaczyć, że choć Warhammer: Vermintide 2 ukazało się tylko na PC, w planach są wersje Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy gra trafi na konsole - wiadomo jedynie, że wiosną powinny odbyć się testy wydań zmierzających na platformy Microsoftu i Sony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje