Duży sukces Frostpunk od twórców This War of Mine

​Przedstawiciele studia 11bit zaprezentowali pierwsze wyniki sprzedaży swojego najnowszego projektu - Frostpunk. Okazuje się, że gra odniosła ogromny sukces.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, produkcja w 66 godzin od premiery - czyli niespełna trzy dni - została kupiona przez 250 tysięcy osób. Rezultat oznacza, że twórcom zwróciły się pieniądze zainwestowane w prace nad tytułem i marketing.

Przy okazji dyrektor generalny studia 11bit - Grzegorz Miechowski - zapewnił, że zespół ma w planach rozszerzenia wprowadzających do gry nowe elementy. Podkreślił, że poza płatnymi dodatkami nie zabraknie darmowych aktualizacji.

W nowej produkcji twórców Anomaly oraz This War is Mine doszło do pewnych zmian klimatycznych, które doprowadziły do nastania epoki lodowcowej. Staniemy przed zadaniem dowodzenia ostatnim bezpiecznym miastem na Ziemi.

Reklama

Nie obyło się oczywiście bez stawiania zróżnicowanych konstrukcji. Istotnym aspektem zabawy jest dbanie o potrzeby mieszkańców - realizując przygotowane przez autorów zadania wpływamy na wskaźniki nadziei oraz niezadowolenia.

Podczas zabawy mamy także opcję stanowienia prawa. Przepisy, które stworzymy mogą być dosyć kontrowersyjne. Przykładem jest akt o nazwie "Podtrzymywanie życia", który zakłada opiekę nad chorymi, ale bez podejmowania prób leczenia. Pojawiła się też możliwość zatrudniania do pracy nieletnich.

Frostpunk dostępne jest na PC, ale w przyszłości gra trafi także na konsole. Na Xbox One i PlayStation 4 tytuł powinien ukazać się za około dwa kwartały, choć dokładnego terminu debiutu na razie nie przedstawiono.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Frostpunk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy