Reklama

Dungeons & Dragons: Dark Alliance - rozgrywka i data premiery

​Po 20 latach w końcu doczekaliśmy się oficjalnego zwiastuna i daty premiery kolejnej gry z serii Dark Alliance - czy było warto?

Pewnie nie wszyscy pamiętają te czasy, ale deweloper odpowiedzialny za Baldur’s Gate w pewnym momencie doszedł do wniosku, że przydałoby mu się coś bardziej nastawionego na akcję, bardziej w stylu Diablo niż klasycznej serii. W ten oto sposób w ręce graczy trafiła seria Dark Alliance, która zadebiutowała na rynku w 2001 roku, a trzy lata później doczekała się kontynuacji, chociaż trudno powiedzieć, czy ktokolwiek na nią czekał, bo gry były co najwyżej przeciętne.

Niemniej w 2019 roku okazało się, że ktoś postanowił wskrzesić serię, a teraz - 20 lat po premierze jedynki - mieliśmy okazję zobaczyć oficjalny materiał z rozgrywki Dungeons & Dragons: Dark Alliance i doczekaliśmy się daty premiery. Jak widać Tuque Games, bo to właśnie to studio pracuje nad tytułem, uznało jednak, że seria Baldur’s Gate najlepsze lata ma już dawno za sobą i zdecydowało się ją porzucić na rzecz zdecydowanie bardziej chwytliwego Dungeons & Dragons, które wiecznie żyje choćby w literaturze, grach planszowych i klasycznych RPG.

Reklama

Najnowsza część gry osadzona będzie w świecie Zapomnianych Krain, w którym gracze wcielą się w jedną z dostępnych postaci: barbarzyńcę, łotrzyka, wojownika i łuczniczkę. Jak łatwo się domyślić, każdy bohater ma do dyspozycji własne umiejętności i styl gry, a jego zdolności będziemy odblokowywać wraz z postępem w grze. A jeśli przez lata sieciowego grania odzwyczailiśmy się już od zupełnie solowego grania, to możemy zdecydować się na max 4-osobową kooperację, aby wspólnie położyć kres wszystkim potwornościom, jakie staną na naszej drodze.

Gra przy okazji doczekała się oficjalnej daty premiery i będzie dostępna od 22 czerwca na Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i PC. Wydawca, czyli Wizards of the Coast, poinformował też, że osoby decydujące się na zakup gry na poprzednią generację mogą liczyć na upgrade do obecnej. Przedsprzedaż gry właśnie ruszyła i Dark Alliance w klasycznej wersji zostało wycenione na 39,99 USD, ale do wyboru są jeszcze wersje Digital Deluxe i fizyczna Steelbook Editions za 59,99 USD.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje