Reklama

DualShock 4 bez możliwości wyłączenia podświetlania

Cóż, nie wiadomo na razie, czy ta funkcja wpłynie negatywnie na obcowanie z konsolą (może na przykład spowodować odbijanie się promieni w telewizorze), ale faktem niezaprzeczalnym jest, że podświetlany pasek, który znalazł miejsce na froncie nowego kontrolera do PlayStation 4 zawsze będzie musiał pozostać włączony.

Z ostatnich doniesień wynika, że wyposażony w diodę RGB pasek świetlny nowego Duala Shocka, który odpowiadać ma za identyfikację graczy oraz przydatne informacje związane z aktualną rozgrywką (m.in. za alarmowanie o poważnych obrażeniach bohatera), będzie musiał pracować non-stop.

Autorem tej rewelacji jest sam Shuhei Yoshida, szef dywizji Sony Computer Entertainment, który za pośrednictwem popularnego serwisu społecznościowego - Twitter - bez zbędnych szczegółów, rozwiał wątpliwości jednego z użytkowników. Poniżej możecie zobaczyć przebieg rozmowy.

Reklama

"Czy będzie istniała możliwość wyłączenia podświetlenia paska w Dual Shocku 4 tak, żeby móc przedłużyć żywotność akumulatora?" - zapytał zaciekawiony Michael, prawdopodobnie jeden z fanów marki PlayStation.

"Nie" - odpowiedział Shuhei Yoshida, szef Sony Computer Entertainment.

Krótko zwięźle i na temat, to się nazywa fachowa odpowiedź, prawda? W każdym razie to nie jest najważniejsze. Dużo bardziej istotne jest to, jak wpłynie to na codzienną używalność urządzenia. Co do tego, że ewentualna opcja przygaszenia paska świetlnego pozwoliłaby na dłuższą pracę pada bez doładowywania, nie żadnych wątpliwości.

Z takim mankamentem można jednak się pogodzić, gorzej jeśli okazałoby się, że są inne, bardziej niekorzystne. Właśnie jedną z takich wyłapali użytkownicy znanego serwisu Reddit, alarmując prawie natychmiast przy okazji, że odpowiadająca za jasno-niebieskie podświetlenie dioda LED będzie odbijać się w ekranie TV, jeśli ten będzie umiejscowiony bezpośrednio przed trzymającym pada.

Poniżej możecie zobaczyć obrazek, na którym widać dwóch dziennikarzy z serwisu Engadget, testujących grę wykorzystującą PS Eye, The Playroom. Jeśli przyjrzycie się bliżej, to zauważycie, jak reaguje powłoka odbiornika TV na pasek świetlny w DS4.

To rzeczywiście nie wygląda zbyt ciekawie. Najgorsze jednak jest chyba to, że oficjalnie nie będzie można w żaden sposób wyłączyć tej funkcjonalności. Pozostaje zatem uciec się do starych dobrych metod. Pomocna w tym celu może okazać się taśma izolacyjna, lub inne łatwo przylepne materiały. Macie jakieś pomysły? Wypisujcie je w komentarzach poniżej.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata elektronicznej rozrywki? Najważniejsze informacje dnia znajdziesz na naszym nowym profilu w serwisie Facebook. Wystarczy kliknąć - POLUB NAS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje