Reklama

Du Lac & Fey na Kickstarterze

​Trwa zbiórka na Kickstarterze na interesującą grę przygodową osadzoną w czasach wiktoriańskich.

Akcja gry, tocząca się w dziewiętnastowiecznym Londynie, pozwoli graczom rozwikłać zagadkę morderstw dokonanych przez Kubę Rozpruwacza - słynnego zabójcę, który pozbawił życia kilka prostytutek w 1888 roku.

Produkcja oparta będzie na interakcjach point’n’click, a także na dialogach przeprowadzanych z postaciami niezależnymi. Wybory, które gracz podejmie w trakcie tych rozmów, będą miały swoje konsekwencje i przełożą się na dalszą grę. Na uwagę zasługuje też grafika, stworzona na podstawie rysowanych szkiców, które można zobaczyć na stronie tytułu na Kickstarterze.

Reklama

W ręce graczy oddana zostanie trójka protagonistów z własnymi umiejętnościami, a przełączanie się pomiędzy nimi będzie konieczne, by radzić sobie z kolejnymi  zagadkami. Trzeba przyznać, że twórcy zaplanowali wprowadzenie do rozgrywki interesującego trio. Mamy tu bowiem  dwie postaci znane z legend arturiańskich - nieśmiertelnego rycerza Lancelota Du Lac, a także Morganę Le Fey, czarodziejkę, którą klątwa skazała na wieczną przemianę w mówiącego psa. Trzecią z grywalnych postaci jest Mary Kelly, która historycznie była ostatnią ofiarą Kuby Rozpruwacza.

Aby gra powstała, twórcy potrzebują zebrać ponad 53 tysiące dolarów. Na chwilę obecną zainteresowani przekazali już 21 tysięcy. Biorąc pod uwagę, że zbiórka potrwa jeszcze 15 dni, wygląda na to, że produkcja zostanie zrealizowana. W takim wypadku jej premiera odbyłaby się około połowy przyszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje