Druga łatka Fallout 76 to kolejne 47 GB do pobrania
Niedawno wspominaliśmy, że premierowa aktualizacja do Fallout 76 - podnosząca grę do wersji 1.01 - jest większa... niż sama gra, obejmując imponujące 54 GB. To jeszcze nie wszystko, ponieważ teraz Bethesda przygotowała aktualizację 1.02, które przynajmniej na konsolach zajmuje kolejne 47 GB.
Jak informuje serwis Eurogamer, przed instalacją aktualizacji tytuł na dysku twardym PS4 zajmuje 53,04 GB, podczas gdy rozmiar po pobraniu wszystkich plików zmienia się w niewielkim stopniu, do 53,23 GB. Wiele wskazuje więc na to, że patch zastępuje po prostu sporo plików.
Lepsze wieści mamy do posiadaczy PC. Łatka 1.02 ma podobny rozmiar około 47 GB na PlayStation 4 oraz na Xbox One, lecz komputery osobiste to już znacznie skromniejsze 15 GB. Nie jest obecnie jasne, skąd wynikają tak znaczące rozbieżności pomiędzy wersjami sprzętowymi.
Oficjalna lista zmian i nowości jest dość skromna w konkrety. Rozwiązano między innymi popularny błąd z Biurem Turystyki, a deweloperzy przyłożyli się także do dalszego szlifowania ogólnej płynności działania. Ten aspekt produkcji zwłaszcza na standardowych modelach konsol wypadał niekiedy dość katastrofalnie, ze spadkami poniżej 15 klatek na sekundę.
Usunięto także szereg problemów w trybie sieciowej rywalizacji - PvP. Tryb Pacyfisty będzie prawidłowo wyłączane po zaatakowaniu innego gracza, odrodzenie po śmierci usunie status napastnika, a nagrody za zemstę powinny być teraz poprawnie wyświetlane.
Bethesda zapewnia, że przyszłe aktualizacje powinny już być mniejsze. "Ta łatka będzie większa od tego, czego można spodziewać się w przyszłości. Regularne patche będą różniły się rozmiarami, ale powinny być w przyszłości znacznie mniejsze" - napisano w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie.
Fallout 76 jest oczywiście produkcją w stu procentach sieciową, więc odłączenie konsoli od internetu i postawienie na zabawę bazującą wyłącznie na danych z płyty nie wchodzi w grę. Tymczasem ciągłe pobieranie olbrzymich porcji danych może być problemem, szczególnie dla osób dysponujących słabszym łączem internetowym lub limitami.