Druga część Patapon doczeka się odświeżenia

​Po wydaniu zremasterowanej wersji pierwszej części gry Patapon, studio Sony zapowiedziało, iż odświeżenie czeka również jej następczynię.

Choć podstawowa wersja gry ukazała się na konsoli PSP, to jej odświeżona odsłona pojawi się na PlayStation 4. Ma to się stać w przyszłym roku, ale data premiery nie została jeszcze ujawniona. Główną zaletą nowej wersji ma być poprawiona grafika, która będzie działać w rozdzielczości 1080p na PS4 i w 4K na PS4 PRO.

Patapon 2 to wydana w 2008 roku kontynuacja świetnie przyjętej gry, łączącej elementy muzyczne ze zręcznościowymi. W produkcji tej gracze kierują stworkami, Pataponami, i pokonują stojących na ich drodze przeciwników za pomocą tworzenia odpowiedniego rytmu poprzez naciskanie przycisków konsoli.

Reklama

Druga część zawierała wiele nowości w porównaniu do poprzedniczki. Przykładowo, pojawiły się nowe rodzaje Pataponów, takie jak magowie, roboty czy wojownicy na ptakach. Możliwe jest także ewoluowanie swoich wojsk, co pozwala zwiększyć ich umiejętności i przydatność w boju. Pojawiło się ponad 80 zadań, w czasie których gracze mogli pokonać 22 bossów i zdobyć liczne przedmioty.

Ponadto ukazały się trzy nowe komendy, które można wydać swoim podopiecznym, a także wprowadzono możliwość stworzenia i personalizacji własnego bohatera. Podobnie jak część pierwsza, tak i ten tytuł cieszył się unikatowym stylem graficznym, który na dodatek wkrótce zostanie odświeżony dzięki remasterowi.

JFK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Patapon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy