Dragon’s Dogma 2: nowy zwiastun wygląda oszałamiająco

Capcom ujawnił pierwsze fragmenty rozgrywki swojego nadchodzącego dzieła Dragon’s Dogma. Zwiastun pojawił się w ramach wydarzenia PlayStation Showcase.

Pierwsza część Dragon’s Dogma pojawiła się w 2013 roku na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboxie 360, a w dalszej kolejności wydano porty na PS4, Xboxa One i Nintendo Switch. Pierwsza gra daleka była od ideału, ale już wtedy było widać potencjał marki, więc pokazany wczoraj sequel ma wysoko postawioną poprzeczkę. Drugą część zapowiedziano po raz pierwszy jeszcze w maju 2021, tak więc jej produkcja trochę już trwa, ale w końcu gracze doczekali się pierwszych konkretów w postaci zwiastuna z fragmentami rozgrywki.

Reklama

Dragon’s Dogma 2 powstaje na bazie silnika RE Engine, na którym budowane były wszystkie ostatnie remake’i Resident Evil oraz Resident Evil Village oraz inne gry Capcomu. Według twórców, możemy się spodziewać nie tylko udoskonalonej względem pierwowzoru grafiki oraz płynności działania, ale też poprawionego AI, co ma skutkować “naprawdę immersyjnym światem fantasy". 

Zwiastun pełen był mitycznych stworów, takich jak Medusa, Gryf, Smok i wiele innych. Strona wizualna z pewnością na niejednym mogła zrobić wrażenie, a szczególnie przedstawiony w zwiastunie otwarty świat. Gra niestety nie otrzyma żadnego trybu opartego o kooperację - to po prostu RPG dla pojedynczego gracza, w którym nasi jedyni towarzysze są napędzani przez sztuczną inteligencję.

Wpis na oficjalnej stronie gry mówi, że gracze mogą się spodziewać przygód, szerokiego wachlarza działań oraz... radości z przeżywania tych przygód z towarzyszami - choć gramy sami. Jak na razie Capcom nie ujawnił żadnej informacji na temat daty premiery ani nie sprecyzowano na jakie platformy pojawi się gra - zapewne jednak można bezpiecznie założyć, że będą to zarówno pecety jak i konsole obecnej generacji obu producentów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Capcom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama