Reklama

Dragon Age: Inkwizycja - będzie co-op dla czterech graczy!

​To było do przewidzenia - okazuje się nadchodzące Dragon Age: Inkwizycja będzie miało tryb multiplayer. Podobnie jak w Mass Effect 3, rozgrywka nastawiona będzie na kooperację i walkę z przeciwnikami sterowanymi przez AI. Na tym kończą się jednak podobieństwa.

Multi w Dragon Age: Inkwizycji składać się będzie z trzech mini-kampanii, w których rozegranie jednej sesji powinno zająć nie więcej niż pół godziny - twórcom zależy na tym, by w przeciwieństwie do singla (zaprojektowanego na ponad 200 godzin) zabawa sieciowa nie zajmowała zbyt dużo czasu. Za każdym razem gra wygeneruje losowo dużą mapę podzieloną na mniejsze sekcje. Rozgrywka toczyć się będzie w dziesięciu obszarach, a w każdym z nich warunki zwycięstwa mają być różnorodne.

Pod względem opowieści multiplayer będzie miał niewielki związek z kampanią singlową - gracze wcielą się nie w swojego Inkwizytora, a w jednego z jego agentów, który wraz z grupą trzech towarzyszy wykonuje brudną robotę na polu walki. W dniu premiery do wyboru będzie dwanaście postaci - kilka rodzajów magów, wojowników i łuczników. Developerom chcą, by protagoniści byli bohaterami z krwi i kości, aczkolwiek nie ma co liczyć na głębię fabularną z singla - zabraknie na przykład dialogów i wyborów.

Reklama

Zmianie ulegnie również walka - trudno sobie wyobrazić aktywną pauzę w multi, w którym graczom towarzyszą inni użytkownicy. Starcia toczyć się będą więc tylko i wyłącznie w czasie rzeczywistym - trzeba będzie na bieżąco dostosowywać się do sytuacji na polu bitwy. Po każdej sesji do sakiewki bohaterów wpadnie określona ilość złota, które będzie można przeznaczyć na skrzynie ze skarbami zawierające takie przedmioty, jak receptury, wyposażenie, mikstury czy granaty, a nawet nowe postacie lub skórki dla bohaterów.

Niecierpliwi będą mogli zdobyć Platinum - nabywaną za prawdziwe pieniądze walutę służącą do kupowania wirtualnego rupiecia. Twórcy podkreślają jednak, że będzie to opcjonalne - wszystkie rzeczy odblokować będzie można w trakcie normalnej rozgrywki. Sama zabawa jest ponoć - jak twierdzą osoby, które już miały okazję sprawdzić multi - bardzo wymagająca.

Nie zabraknie oczywiście dodatków DLC z nowymi postaciami i poziomami, aczkolwiek developerzy zapewniają, że wszystkie będą - uwaga! - darmowe. Poniżej znajdziecie zwiastun prezentujący multiplayer w Dragon Age: Inkwizycji:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy