Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dragon Age 4 to powrót bardzo ważnej postaci

Zgodnie z oczekiwaniami, dzisiaj nad ranem podczas imprezy The Game Awards 2018 ujawniono, że seria Dragon Age 4 powróci w bliższej lub dalszej przyszłości. Mało kto spodziewać się jednak, że razem z tym cyklem powróci także jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci, czyli mag Solas.

Krótki teaser pokazany na gali wręczenia nagród oferuje bardzo mało konkretów oraz zero ujęć z rozgrywki. To wydaje się potwierdzać, że prace na dobrą sprawę jeszcze się nie rozpoczęły, poza pre-produkcją. Studio BioWare koncentruje się bowiem na kończeniu przyszłorocznego Anthem i dopiero potem może zacząć myśleć o Dragon Age 4.

Reklama

Dość powiedzieć, że nie znamy nawet tytułu produkcji, a "Dragon Age 4" stosujemy tylko jako skrót myślowy, określający czwartą pełnoprawną odsłonę tej serii RPG w świecie fantasy. Kluczowy jest głos Solasa na końcu trailera, a także zamieszczony na końcu hashtag: #DreadWolfRises.

Nie wdając się zbytnio w spoilery, czarodziej Solas był kluczową postacią w ostatniej grze z serii, czyli Dragon Age: Inwizycja. Jego prawdziwe zamiary poznaliśmy w epilogu, a wątek kontynuuowano później w rozszerzeniach fabularnych, zwłaszcza w ostatnim - Trespasser.

"Pracowaliśmy nad nowym Dragon Age od dłuższego czasu i jestem podekscytowany, mogąc w końcu podzielić się teaserem projektu. Nie ujawniamy jeszcze żadnych detali, ale mogę powiedzieć, żę budujemy nowy zespół wokół weteranów Dragon Age, wokół ludzi, którzy pracowali nad Dragon Age, Jade Empire, a niektórzy nawet nad Baldur’s Gate" - napisano na oficjalnym blogu.

Dyrektorem kreatywnym jest Matthew Goldman. To weteran BioWare, który - jak podano wyżej - ma w dorobku między innymi prace nad oprawą graficzną Baldur’s Gate 2, a także Jade Empire oraz wszystkich odsłon Dragon Age. Na pewno nie można mu odmówić doświadczenia i znajomości cyklu.

Tak wczesne zapowiadanie tytułów jest kontrowersyjne i może wystawiać cierpliwość graczy na próbę, lecz nie jest niczym nowym. Najczęściej służy studiu jako wiadomość rekrutacyjna, do przyciągnięcia nowych pracowników, którzy byliby zainteresowanie pracą nad tytułem. Wydaje się, że wzmianka o budowaniu nowego zespołu potwierdza, że taki jest właśnie cel BioWare.

Dowiedz się więcej na temat: Dragon Age 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje