Reklama

Dragon Age 4 - prace nad grą są w zaawansowanej fazie

​Nadchodzą chyba złote lata dla gatunku RPG-ów. Przyczyni się do tego studio BioWare, które prowadzi intensywne prace nad Dragon Age 4.

Triangle Strategy, Elex 2, Avowed, Starfield, Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Diablo 4, kolejna produkcja CD Projekt RED, debiutanckie przedsięwzięcie zespołu Rebel Wolves... Lista RPG-ów, które trafią do sklepów w najbliższych miesiącach i latach, przedstawia się niezwykle atrakcyjnie. Należy do niej dopisać także Dragon Age 4, nad którym studio BioWare pracuje obecnie naprawdę intensywnie. Niewykluczone, że w tym roku doczekamy się prezentacji z prawdziwego zdarzenia.

Jak poinformował we wpisie na blogu Gary McKay, szef BioWare, prace nad Dragon Age 4 wkroczyły w kluczową fazę. Etap koncepcyjny zakończył się już w ubiegłym roku, a obecnie trwa "realizacja wizji", w której skład wchodzą niesamowite lokacje, głębokie postacie, angażująca rozgrywka, wciągający scenariusz, emocjonujące przerywniki filmowe "i nie tylko".

Reklama

Dragon Age 4 przywróci blask serii?

McKay podkręcił zainteresowanie grą, pisząc, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się kolejnych wpisów na blogu oraz w mediach społecznościowych. Gracze mogli mieć obawy po tym, jak szeregi zespołu pracującego nad Dragon Age 4 opuścił Christian Dailey, producent wykonawczy. Jednak w jego miejsce zatrudniono Marca Waltersa, który ostatnio uczestniczył w odświeżaniu trylogii Mass Effect. Sam Dailey napisał na Twitterze, że fani mogą być spokojni, bo czwarta odsłona popularnej serii RPG-ów wciąż znajduje się w rękach niesamowitego zespołu.

Dragon Age to jedna z najpopularniejszych serii gier fabularnych ostatnich czasów. Gracze pokochali ją od pierwszej części, wydanej w 2009 roku, która w portalu Metacritic zdobyła średnią 9,1/10 wśród recenzentów oraz 8,8/10 wśród użytkowników. Później ukazały się jeszcze Dragon Age 2 (2011) oraz Dragon Age: Inkwizycja (2014).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dragon Age 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy