Reklama

Dr. Mario World skasowany

​Doktor Mario nie przeprowadzi już żadnego zabiegu. Jego świat został właśnie skasowany. Deweloper Dr. Mario World rozsyła powiadomienia o zakończeniu usługi i informuje o braku możliwości gry na smartfonach.

Nigdy nie słyszeliście o Dr. Mario World? No właśnie. To jeden z powodów, dla którego gra została skasowana. Nintendo od jakiegoś już czasu próbuje swoich sił na rynku gier mobilnych i Dr. Mario World wygląda jak... błąd w sztuce. Podczas gdy Mario Kart Tour czy Super Mario Run wciąż przyciągają do ekranów całe rzesze graczy, o doktorku niestety stało się cicho i prawie nikt już o nim nie pamiętał.

Twórcy Dr. Mario World skorzystali z klasycznej franczyzy Dr. Mario i starali się tchnąć w nią nowe życie. Zapewnić miało je wprowadzenie gry na urządzenia mobilne. Rozgrywka polegała na eliminowaniu wirusów poprzez podawanie odpowiednich tabletek. Niestety, jeśli lubiliście tę zabawę - to już koniec.

Reklama

Niedawno na oficjalnym koncie Dr. Mario World na Twitterze pojawiła się wiadomość, informująca, że gra nie będzie już dostępna od 1 listopada. Oprócz tego wiadomość zawierała podziękowania dla fanów, którzy przez lata wracali do gry. Dla tych, którzy są ciekawi, próba zagrania w grę 1 listopada lub później zaowocuje powiadomieniem o zakończeniu usługi, informującym graczy, że tytuł ten jest już niedostępny.

Zaraz po wydaniu Dr. Mario cieszyło się sporym wzięcie. Ponad 2 miliony pobrań w ciągu 3 dni robi wrażenie. Gra jednak nie odniosła finansowego sukcesu, jakim mogą pochwalić się Mario Kart Tour oraz Super Mario Run. Swoją drogą, ten ostatni tytuł w ciągu pierwszych 3 dni był pobrany ponad 4 mln razy. Jednak co marka, to marka. Fire Emblems Heroes zdobyło prawie 5 mln, a Animal Crossing: Pocket Camp 6 mln pobrań!

Jeśli tęsknicie za Dr. Mario, to Nintendo ma też dobrą wiadomość. W klasyk - Dr. Mario 64 będzie można zagrać dzięki najnowszej subskrypcji dającej dostęp do gier z N64.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje