Reklama

Double Fine zwalnia pracowników i wyrzuca do kosza jeden z projektów

Tim Schafer założyciel studia Double Fine w rozmowie z dziennikarzami portalu GameSpot poinformował o nieciekawych wydarzeniach, które niedawno miały miejsce w jego firmie.

W związku z anulowaniem przez wydawcę jednego z projektów, studio było zmuszone do zwolnienia 12 pracowników. Jest jednak i dobra wiadomość. Skasowany tytuł nie był żadną z wyczekiwanych przez graczy produkcji.

Okazuje się, że producent anulował grę, która nie została jeszcze nawet zapowiedziana. W związku z tym Double Fine musiało zwolnić 12 pracujących nad nią osób. Jednak Schafer zapewnił, że nie wpłynie to na inne tytuły tworzone przez studio. Broken Age, Massive Chalice i Grim Fandango Remastered są bezpieczne.

O wspomnianym projekcie, a także dlaczego został on skasowany nie wiemy praktycznie nic. A twórca takich tytułów jak Psychonauts czy Brütal Legend nie chciał uchylić nawet rąbka tajemnicy.

Reklama

Double Fine niespełna miesiąc temu wypuściło drugą część gry cRPG Costume Quest (PC, Xbox One, Playstation 4) oraz strategię Massive Chalice w ramach Steam Early Access. Jednak fani z całą pewnością niecierpliwie czekają na zakończenie historii Broken Age i odświeżonego Grima Fandango.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy