Dota Auto Chess wyrasta na pierwszy większy hit 2019 roku

​Część graczy zapewne nie pamięta, że popularna Dota 2, jedna z najpopularniejszych gier na świecie, wywodzi się z modyfikacji Defense of the Ancients do Warcraft 3. Tymczasem pierwszym większym hitem 2019 roku wydaje się być Dota Auto Chess, czyli... modyfikacja właśnie do Dota 2.

Wczoraj, w niedzielę, Dota Auto Chess po raz pierwszy zanotowało 100 tysięcy graczy jednocześnie oraz ponad 650 tysięcy subskrybentów. Imponujący wynik, jak na tytuł, o istnieniu którego nie macie zielonego pojęcia. Wszystko to głównie za sprawą ogromnego zainteresowanie w Azji.

Czym dokładnie jest DAC? Dota 2 oferuje opcję "własnych trybów", w których gracze mogą zamieszczać swoje własne, często bardzo rozbudowane modyfikacje podstawowych zasad zabawy, w oparciu o plejadę dostępnych w produkcji postaci. Jednym z takich eksperymentów jest właśnie DAC.

Reklama

Angielskie tłumaczenie jest obecnie dość ubogie, lecz mod zaczyna powoli wyrastać poza Azję i interesować graczy także na Zachodzie. Tytuł sugeruje, że mamy do czynienia z szachami, lecz podobieństwa ograniczają się do podziału plansze na kwadraty oraz kontrolowania "pionków".

Pionki to postaci z Dota 2, reprezentujące różne rasy, klasy i umiejętności. Bardzo ważna jest taktyka, a więc odpowiednie dobranie jednostek, by te wzajemnie się uzupełniały i negowały słabsze strony. Możliwe jest także rozbudowywanie możliwości poprzez poświęcenie innych pionków.

Każda runda zaczyna się nieco w stylu karcianki - na ekranie widzimy pięć losowych pionków ze wspólnej puli. Dodatkowe jednostki możemy kupić za złoto zgromadzone w poprzednich turach. Zasoby zależą głównie od naszych wcześniejszych poczynań i serii zwycięstw oraz porażek.

Po starcie potyczki na planszy pojawią się albo jednostki sterowane sztuczną inteligencją - creepy - lub też klon planszy przygotowanej przez innego gracza. Nie mamy więc do czynienia z kompletnie sieciową produkcją - jednostki walczą i wygrywają lub umierają, po czym zaczynamy kolejną turę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dota Auto Chess
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy