Dota 2 najczęściej wybieraną grą w usłudze Steam

Lubisz gry nastawione na wieloosobową rozgrywkę w sieci? Logowaniu się do ulubionej pozycji towarzyszy ci dreszczyk emocji związany z zastanawianiem się, czy w lobby znajdzie się jakaś znajoma osoba online, która będzie zainteresowana wspólną zabawą?

Jeżeli zauważasz u siebie wyżej wymienione symptomy, to możliwe, że jesteś miłośnikiem gier typu MOBA i musiałeś przynajmniej słyszeć o jednej z najpopularniejszych tytułów tego gatunku - Defense of the Ancients (znanej również pod tytułem Dota, a stworzonej przez graczy w postaci moda do Warcrafta 3). A może nawet miałeś już okazję w nią zagrać i teraz uczestniczysz w beta testach drugiej części.

Jeżeli tak, to zainteresują cię najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez specjalistów z magazynu PC Gamer. Spojrzeli oni bowiem z głąb statystyk popularnej usługi Steam i wyłonili najpopularniejsze tytuły. Jak się okazało, omawiana wcześniej, druga część znanej produkcji Tower Defense, gra Dota 2, zdetronizowała dotychczasową konkurencję w postaci Skyrima.

Najnowsza odsłona serii The Elder Scrolls przez dłuższy czas zajmowała pierwszą pozycję na tej liście. Od momentu debiutu produkcja Bethesdy była najchętniej granym tytułem na Steamie. W szczytowych momentach korzystało z niej 287 tys. użytkowników usługi Valve jednocześnie. Jak jednak mawia klasyk - nic nie trwa wiecznie. W minioną sobotę, na serwerach Dota 2 zalogowanych było jednocześnie aż 297 tys. graczy. Tym samym gra pobiła nowy rekord Steama należący poprzednio do Skyrima.

Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, iż tak na dobrą sprawę druga odsłona Doty nie jest nawet finalnym produktem, bo cały czas znajduje się w fazie beta-testów. Oznaczać to może, że po oficjalnej premierze, jeden z jej głównych konkurentów - League of Legends - powinien mieć się na baczności.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić najnowszej propozycji Valve, a nie zapisaliście się wcześniej do udziału w beta-testach, to możecie poprosić jakiekolwiek użytkownika Steam, żeby udostępnił wam specjalny klucz, zapraszając was do wspólnej zabawy. Ciekawe, czy po oficjalnym debiucie na rynku tytułowi uda się podnieść poprzeczkę wyżej, ustanawiając jeszcze wyższy wynik?

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje