Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Doom: Odkurzacz zaprojektuje ci mapę

​Postrach kotów i marzenie niejednej pani domu - automatyczny odkurzacz Roomba to inteligentny robot sprzątający, który w walce z kurzem posługuje się systemem czujników, dzięki którym rozpoznaje rodzaj powierzchni i uczy się rozkładów pomieszczeń, w których pracuje.

Sprytne urządzenie zainspirowało programistę Richa Whitehouse’a do opracowania skryptu przeobrażającego "mapy sprzątania" tworzone przez Roombę w poziomy do klasycznego Dooma z 1993 roku.

Reklama

Niezbędne do tego narzędzia koder udostępnił na swoim blogu: skrypt o wdzięcznej nazwie Doomba działa na bazie oprogramowania Noesis, również zaprojektowanego przez Whitehouse’a, a służącego podglądowi i konwersji "setek formatów modeli, zdjęć i animacji". Skrypt gromadzi i przetwarza dane generowane przez system raportujący odkurzacza Roomba, importując je do Noesis, a następnie tworząc na ich bazie mapę poziomu.

Whitehouse zaznacza, że skrypt był testowany jedynie na modelu Roomba 980, nie ma zatem stuprocentowej pewności, czy zadziała również na innych. Spróbować nie zawadzi, ponieważ - jak zaznacza twórca - chodzi tutaj przede wszystkim o kreatywną zabawę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje