Doom Eternal z sukcesem uruchomiony na lodówce

​Jeden z internautów przedstawił zadziwiające nagranie, na którym gra w Doom Eternal na lodówce. Do tego celu posłużyła mu usługa xCloud oraz Xbox Game Pass.

Odpalić grę na lodówce? Wydawać by się mogło, że jest to arcytrudne zadanie, zwłaszcza jeśli chodzi o nowszy tytuł, ale z pomocą przychodzi oczywiście technologia. Richard Mallard, który dokonał tego wyczynu, opublikował na Instagramie wideo prezentujące działającego Doom Eternal w akcji, do którego uruchomienia wykorzystano usługę grania w chmurze oraz subskrypcję Xbox Game Pass. Sam sprzęt to lodówka smart od Samsunga wyposażona w oprogramowanie oraz funkcje sieciowe, więc nie jest to klasyczne urządzenie AGD sprzed lat.

Co ciekawe, sam Doom Eternal chodzi dość płynnie i widać słowa o tym, że produkcję w ramach usługi chmurowej da się odpalić wszędzie znajduje swe pokrycie w rzeczywistości. Pojawiły się głosy, jakoby nagranie było zwykłym oszustwem, ale sam zainteresowany jednoznacznie temu zaprzeczył. xCloud to usługa Microsoftu wchodząca w skład abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, która umożliwia granie w ponad 100 gier na telefonie lub tablecie, ale teraz jak się okazuje również lodówce z systemem Android.

Reklama

Sam Doom Eternal po premierze zanotował trzykrotnie lepszą sprzedaż niż poprzednia część. Zgodnie ze statystykami w 11 dni gra trafiła do 3 milionów użytkowników. Fabuła kontynuuje wątki rozpoczęte w poprzedniczce, a gracz wciela się w Dooma Slayera zmuszonego do powstrzymania siły zła, które trafiły na Ziemię.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Doom Eternal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy