Don't Starve Together: Przetrwanie w grupie? Nadchodzi dodatek z multi

Walka o przetrwanie w Don't Starve jest interesująca, ale byłaby jeszcze ciekawsza, gdyby można byłoby pobawić się w survival w grupie.

Już wkrótce pojawi się taka możliwość - twórcy gry zapowiedzieli właśnie darmowe rozszerzenie, które przyniesie ze sobą tryb multi. Don't Starve Together to dodatek wprowadzający do gry możliwość walki o przetrwanie w grupach składających się z maksymalnie czterech graczy (przynajmniej na razie - liczba ta może się zwiększyć) - tak w prywatnych, jak i publicznych sesjach.

Rozszerzenie zostanie udostępnione pod koniec lata na Steamie, w późniejszym terminie pojawi się też na PS4 i Vicie. I choć Don’t Starve Together pobrać będzie można za darmo, cena podstawki wzrośnie po wkroczeniu trybu sieciowego w fazę testów alfa.

Przedstawiciele studia Klei Entertainment tłumaczą, że myśleli o multiplayerze od dawna, ale nie byli pewni czy Don’t Starve odniesie sukces. Do tej pory nie mieli też wystarczających środków, by stworzyć opcję zabawy sieciowej. W ostatnim czasie ekipę zasilili jednak ludzie, którzy pomogli opracować multi.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy