Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dodatek Klątwa Ozyrysa do Destiny 2 już dostępny – z tej okazji zwiastun

​We wtorkowy wieczór na PC, Xbox One i PlayStation 4 ukazało się Klątwa Ozyrysa - pierwsze duże rozszerzenie do nastawionego na sieciową zabawę Destiny 2. W związku z tym opublikowano kolejny zwiastun DLC.

Dodatek wprowadził do produkcji między innymi nową planetę - Merkury. Na jej terenie umieszczono lokację znaną jako Nieskończony las, która podobno ma istotne znaczenie w przygotowanej przez autorów opowieści. Plansza jest stworzoną przez Vexów symulacją potrafiącą generować glob w wersjach pochodzących z różnych okresów historycznych, w tym z przyszłości.

Reklama

Kluczową rolę w fabule odgrywa także tytułowy Ozyrys - wygnany niegdyś Czarnoksiężnik, który obecnie przebywa właśnie na wspomnianym ciele niebieskim. Poza tym gracze się na uczennicę jegomościa, czyli znaną z podstawowego wydania produkcji Ikorę Rey.

Rozszerzenie zwiększyło również maksymalny poziom doświadczenia (z 20. do 25.) i przyniosło ze sobą kolejny rodzaj Najazdów o nazwie "raid lair". Odpowiedzialni za projekt developerzy wyjaśniają, że to kolejne wyzwanie w ramach dostępnego dotychczas Lewiatana.

Nie zabrakło więc kolejnych lokacji do zbadania, zagadek do rozwiązania oraz przeciwników do pokonania i finałowego bossa do zlikwidowania. Twórcy podkreślają, że treści przygotowano z myślą o postaciach dysponujących 300. poziomem mocy.

W planach jest jeszcze kolejny następny "raid lair", który ukaże się wraz z drugim DLC. Dodatek powinien zadebiutować na początku przyszłego roku, choć dokładnej daty premiery nie podano. Nie wiadomo jednak czy Bungie zamierza wprowadzić zupełnie nowy Najazd, osadzony w innej lokacji.

Gracze mogą oczywiście zwiedzić różne regiony Merkurego. Przykładem jest Patrol toczący się na powierzchni planety, konkretnie zaś na terenie obszaru, którego architektura może budzić skojarzenia z Egiptem.

Dodatkowi towarzyszy kolejna darmowa aktualizacja do gry. Łatka wprowadziła szereg zróżnicowanych poprawek, ale też podniosla rekomendowany poziom mocy w zróżnicowanych aktywnościach. Zaimplementowano także obsługę rozdzielczości 4K i HDR na konsolach Xbox One X i PlayStation 4 Pro.

Poniżej można obejrzeć zwiastun, który opublikowano z okazji premiery Klątwy Ozyrysa:

Dowiedz się więcej na temat: Destiny 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje