Reklama

Dobre wyniki filmowego Warcrafta

Kinowa produkcja pobiła pierwszy rekord. O jakości filmowej adaptacji Warcrafta moglibyśmy dyskutować długo i zawzięcie.

Jednym produkcja Duncana Jonesa się podoba, inni z kolei mocno kręcą nosem. Dlatego w tym momencie uwagę poświęcę wyłącznie liczbom, a te prezentują dosyć okazale. Od premiery filmu minęło już trochę czasu, dzięki czemu można pokusić się o pierwsze podsumowania.

Warcraft: Początek zarobił dotychczas 377,6 mln dolarów, co oznacza, że jest to najlepiej zarabiająca ekranizacja gier wideo w historii. Wcześniej korona należała do produkcji Prince of Persia: Piaski Czasu, która dorobiła się swego czasu 335 mln dolarów.

Co ciekawe, na kinowego Warcrafta najchętniej wybierano się w Chinach, gdzie film zarobił aż 67,5 procent całej uzyskanej kwoty. Nieciekawie natomiast prezentuje się box office ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie zazwyczaj tłumnie wybierają się na wszelkiej maści blockbustery, a tymczasem w USA adaptacja dzieł Blizzarda uzyskała wyłącznie 37,7 mln dolarów.

Reklama

Oczywiście to nie koniec drogi Warcraft: Początek do sukcesu. Produkcja nadal wyświetlana jest w kinach, a za jakiś czas otrzymamy wydanie na Blu-ray. Ponadto reżyser filmy zapowiedział, że do sklepów trafi również wydanie rozszerzone zawierające 40 minut scen wyciętych z kinowego hitu.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje