Reklama

Do sklepów trafiło dotychczas 4 miliony kopii Resident Evil 7

Capcom podzielił się nowymi danymi na temat wysłanej do sprzedawców liczby egzemplarzy Resident Evil 7. Wydawca liczył jednak, że wynik uda się osiągnąć znacznie wcześniej.

Przedstawiciele firmy ujawnili, że dotychczas do sklepów na całym świecie powędrowało łącznie ponad 4 miliony kopii produkcji. Warto jednak zauważyć, że spółka nie chwali się zbytnio rezultatem - informację podano na oficjalnej stronie cyklu poprzez "znaczek", który można łatwo przegapić.

Oczywiście zaprezentowane dane nie przekładają się na sprzedaż. Na razie nie wiadomo, ile dokładnie sztuk Resident Evil 7 spośród egzemplarzy, które przekazano sprzedawcom, zostało kupionych przez klientów.

Capcom miał jednak nadzieję, że rezultat uda się osiągnąć znacznie wcześniej. Wydawca początkowo prognozował, że 4 miliony kopii produkcji znajdzie się na półkach sklepowych przed końcem poprzedniego roku fiskalnego, czyli do 31 marca.

Reklama

Gra ukazała się w styczniu na trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tytuł w większym stopniu nawiązuje do pierwszych części serii. Głównym bohaterem jest Ethan, który stara się odnaleźć zaginioną żonę. Mniejszy nacisk położono na elementy walki, koncentrując się na eksploracji i zagadkach.

W planach są jeszcze dwa ostatnie DLC do produkcji - darmowe Not a Hero oraz płatne End of Zoe. Oba ukażą się 12 grudnia, a tego samego dnia światło dzienne ujrzy złota edycja Resident Evil 7 zawierająca nie tylko podstawową wersję survival horroru, ale także wszystkie dodatki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy