Reklama

Do sklepów trafiło 8 milionów egzemplarzy Watch Dogs!

Ubisoft pochwalił się wynikami sprzedażowymi dotyczącymi ostatniego hitu tego wydawcy - Watch Dogs.

Sukces został osiągnięty już po pierwszym tygodniu od momentu premiery, kiedy dowiedzieliśmy się, że jest to najszybciej sprzedająca się marka w historii Ubisoftu. Półtora miesiąca później jest jeszcze lepiej!

Ubisoft poinformował, że do sklepów zostało wysłanych aż 8 milionów pudełek z grą. Oczywiście nie oznacza to, że dokładnie tyle zostało sprzedanych, ale mimo wszystko wynik robi ogromne wrażenie.

Watch Dogs przyczynił się do znakomitej sytuacji finansowej Ubisoftu. Firma w pierwszym kwartale fiskalnym 2014 roku zanotowała przychód na poziomie 360 milionów euro, czyli o 374% więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wynik przebił nawet przewidywania firmy, które zakładały przychód na poziomie 310 milionów euro.

Reklama

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie Watch Dogs jest źródłem sukcesu. CEO Ubisoftu - Yves Guillemot, przyznał w jednym z wywiadów, że jest to teraz wiodąca marka firmy i w przyszłości zostanie odpowiednio wykorzystana. Zapowiedź Watch Dogs 2 pozostaje zatem kwestią czasu.

Watch Dogs, pomimo świetnej sprzedaży, cieszył się również popularnością na torrentach. Hakerzy postanowili wykorzystać to do własnych celów, umieszczając w jednym z "wydań" gry wirusa wydobywającego bitcoiny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama