Do sklepów trafiło 3,4 mln konsol PlayStation 5

​PS5 cieszy się ogromną popularnością wśród graczy i mimo problemów z dostępnością sprzętu Sony w sklepach objął on prowadzenie na rynku konsol wyprzedzając Xbox Series X czy Nintendo Switch.

PlayStation 5 to jedno z najbardziej pożądanych urządzeń w 2020 roku i nie dziwią problemy z dostępnością konsoli, które zapewne utrzymają się do wiosny 2021 roku. Nie przeszkadza to jednak osiągać konsoli Sony imponujących wyników.

Według nowego raportu DigiTimes (via Serkan Toto) japońskie przedsiębiorstwo dostarczy od 16,8 do 18 milionów sztuk w 2021 roku dzięki zwiększeniu ilości dostaw, z czego od stycznia więcej jednostek będzie dostarczonych na terytorium Azji. Tutaj należy wspomnieć, że w pierwszych czterech tygodni do sklepów wysłano 3,4 mln egzemplarzy PS5.

Reklama

Do statystyk DigiTimes należy jednak podchodzić z dystansem, ponieważ nie są to oficjalne informacje, a tylko wyliczenia. Z drugiej strony producent zakładał dostarczenie 10 mln PlayStation 5 do marca przyszłego roku.

Co ciekawe serwis vgchartz.com przedstawił dane odnośnie rynku konsol i wynika z nich, że na przestrzeni minionych pięciu tygodni liderem, jeżeli chodzi o Amerykę oraz Europę jest PlayStation 5, które sprzedało się w kolejno: 1,56 mln i 1,303 mln egzemplarzach.

W Stanach Zjednoczonych drugie miejsce zajął Xbox Series X/S - 1,096 mln a trzecie Nintendo Switch - 0,908 mln. Inaczej jest na Starym Kontynencie, ponieważ tutaj sprzęt giganta z Redmond przegrywa z propozycją Nintendo zamykając tym samym podium ze sprzedażą na poziomie 0,533 mln (Switch trafił do 0,601 milionów odbiorców).

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy