Reklama

Do grania w Minecraft potrzebne będzie konto Microsoft

​Studio Mojang ogłosiło, że począwszy od 2021 roku wszyscy gracze zainteresowani włączeniem Minecrafta w trybie sieciowym będą potrzebowali do tego konta Microsoft. Zmiany obejmą wszystkie tytuły z serii, jak Java Edition, Minecraft Dungeons czy Minecraft Earth. Nie wszyscy są zadowoleni.

Większość wieści na temat popularnej produkcji skupiona była ostatnio wokół aktualizacji 1.17, więc nowe zasady są sporym zaskoczeniem dla większości użytkowników. Obecnie na PC nadal potrzebne jest tylko konto Mojang, lecz od 1 stycznia brak loginu Microsoftu odetnie dostęp do serwerów.

Co więcej, jeśli do tego czasu nie wykonamy migracji konta, nie będziemy mogli tego zrobić po tym terminie, więc warto się pośpieszyć, by później nie zapomnieć. Twórcy zapewniają jednocześnie, że samo wydanie Java Edition nigdzie się nie wybiera - mowa jedynie o loginach i hasłach na konta.

Reklama

Mojang wyjasnia, że Microsoft będzie w stanie zapewnić lepsze bezpieczeństwo danych, pełną integrację wszystkich gier z serii Minecraft, a także rozbudowaną kontrolę rodzicielską. Do tego inne opcje, jak czat tekstowy oraz blokowanie zaproszeń. Transfer będzie odbywał się falami w 2021 r.

Przejście jest obowiązkowe, ale za skrupulatne słuchanie się korporacyjnego nakazu otrzymamy nawet nagrodę, by żyło się lepiej, wszystkim. Mowa o specjalnej pelerynce, którą będziemy mogli założyć w grze na model postaci. Już teraz zasugerowano, że podobnych bonusów może być więcej.

Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego obrotu sytuacji, głównie ze względu na fakt, że nazwa użytkownika Mojang może nie być dostępna po stronie Microsoftu. W takim przypadku konieczna będzie zmiana loginu, do którego gracze bardzo często są bardzo przywiązani oraz przyzwyczajeni.

Transferu nie trzeba wykonywać już teraz. Nowi gracze jeszcze jesienią tego roku będą tworzyli konta Microsoft zamiast Mojang, a istniejący gracze będą otrzymywać maile z instrukcjami począwszy od 2021 roku - ponownie, proces odbędzie się falami, ze względu na miliony użytkowników produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy