Reklama

Divinity: Original Sin 2 zmierza na konsole Xbox One i PlayStation 4

Przedstawiciele studia Larian oznajmili, że dostępna dotychczas na PC gra Divinity: Original Sin 2 pojawi się na kolejnych platformach sprzętowych.

Jak poinformowali odpowiedzialni za projekt developerzy, produkcja trafi na Xbox One i PlayStation 4. Warto zaznaczyć, że wydaniem wersji przygotowywanych z myślą o konsolach zajmie się firma Bandai Namco.

Twórcy zapewniają, że posiadacze urządzeń Microsoftu i Sony mogą liczyć na zmodyfikowany interfejs, dostosowany do zabawy za pomocą pada. Otrzymają także tryb kooperacji w dwóch wariantach - sieciowym dla czwórki zainteresowanych i lokalnym dla dwóch osób. W tym ostatnim pojawi się opcja zabawy na podzielonym ekranie. Dodatkowe funkcje i elementy autorzy ujawnią w późniejszym terminie.

Reklama

W Divinity: Original Sin 2 gracze kierują stworzonym przez siebie bohaterem. Prowadzona postać może być przedstawicielem jednej z pięciu ras - ludzi, elfów, krasnoludów, jaszczurów oraz nieumarłych. Każdy gatunek posiada unikalne dla siebie zdolności.

Wydarzenia przedstawiono w rzucie izometrycznym, a podczas zabawy podopiecznemu mogą towarzyszyć rekrutowani w trakcie rozgrywki sojusznicy, którym można wydawać rozkazy. Starcia z napotykanymi przeciwnikami toczą się zaś w turach.

Przeniesienie tytułu na konsole nie jest jednak zbyt wielką niespodzianką. Developerzy nie ukrywali, że są zainteresowani wydaniem produkcji na platformach Microsoftu i Sony, ale ostateczną decyzję uzależniali od wyników sprzedaży wersji PC.

Divinity: Original Sin 2 na Xbox One i PlayStation 4 ukaże się w sierpniu, aczkolwiek dokładnej daty premiery na razie nie ujawniono. Poniżej można obejrzeć zwiastun prezentujący grę w edycji zmierzającej na nowe urządzenia:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy