Dishonored 2: Problemy techniczne wersji PC

Gracze, którzy kupili drugą część popularnej gry na PC z nadzieją na lepsze doznania wizualne, niestety mocno się zdziwili.

Tradycyjnie dotyczą one raptem jednej platformy... Druga odsłona hitu Arkane pojawiła się na półkach sklepowych. Premiera była okazją, by wnikliwie przetestować, na jakich konfiguracjach da się rzecz ograć komfortowo, jak i porównać wysokie detale z niskimi. Wiele jednak wskazuje na to, że właściciele pecetów powinni wstrzymać się z zakupem.

Nie jest to oczywiście równie spektakularny blamaż, jak z Arkham Knightem (przypomnijmy...), ale to zarazem kolejny (po Batman: The Telltale Series i BioShock: The Collection) w tym roku port, który ma swoje za uszami. Gdy piszę te słowa, tylko 56% (z ponad 2600) steamowych recenzji jest pozytywnych. Najczęściej obrywa się słabej optymalizacji, glitchom oraz problemom z czułością myszy. Spora część użytkowników - mimo spełnionych wymagań - nie może wręcz tytułu uruchomić!

Reklama

Bethesda i Arkane opublikowały odezwę, w której tłumaczą, jak zwiększyć wydajność (czyt. firmy radzą, by zaktualizować sterowniki, obniżyć detale tekstur i wygładzanie krawędzi... ale też radzą, by unikać wychodzenia z rozgrywki metodą Alt + Tab).

Wygląda jednak na to, że trwają prace nad poprawą ciężkiej doli pecetowców. W oficjalnym oświadczeniu czytamy: "Monitorujemy pecetowe fora i kanały społecznościowe i chociaż jesteśmy podekscytowani słysząc, jak wielu z was cieszy się tytułem, jesteśmy zarazem przygnębieni, że niektórzy doświadczają problemów z optymalizacją wersji pecetowej. Aktywnie pracujemy, by zapewnić wam aktualizację i odpowiedzieć na wasze obawy".

Konkretna data uporania się z bolączkami nie pada, acz ponoć update powinien nadejść "w najbliższych dniach". Cóż, miejmy nadzieję, że skończy się lepiej niż z No Man's Sky (którego twórcy, przypomnijmy, musieli zwrócić rozczarowanym pecetowcom masę pieniędzy).

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Dishonored 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy