Disc Ninja: Disc Golf, jakiego jeszcze nie było

​Immersion Games zaprezentowało Disc Ninja - osadzoną w fantastycznej wizji feudalnej Japonii grę w disc golfa w Wirtualnej Rzeczywistości. Gra jest już dostępna na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2 w cenie 19.99 dol.

Fani disc golfa i gier sportowych na całym świecie mają powody do radości - od 5 sierpnia dostępny jest Disc Ninja - fantazyjny symulator tego dynamicznie zyskującego na popularności sportu. Teraz każdy posiadacz gogli Oculus Quest może trenować, przenosząc się do wirtualnej feudalnej Japonii, gdzie czeka na niego 15 tras, których nie znajdą nigdzie indziej.

Poza umiejscowieniem akcji, Disc Ninja od innych gier disc golfowych wyróżnia nacisk na dopracowanie fizyki rzutu dyskiem. Twórcy gry poświęcili wiele czasu, żeby był on naturalny, zarówno dla osób, które posiadają już doświadczenie w tym sporcie, jak i tych, którzy mają z nim styczność po raz pierwszy. Dla tych drugich przygotowano specjalny tryb pomocy w rzucaniu, ułatwiający im rozpoczęcie przygody z grą.

Reklama

Trasy w Disc Ninja to 15 pięknych map nawołujących swoim klimatem do feudalnej Japonii. Gracze będą przemierzać mroczne, bambusowe lasy, zapierające dech w piersiach świątynie czy miasta urzekające charakterystyczną dla regionu architekturą z przeszłości. Ale to nie wszystko. Mapy zawierają liczne urozmaicające rozgrywkę przeszkody i utrudnienia, a także alternatywne ścieżki, które otwierają przed graczami nowe drogi - nie są one jednak łatwe do znalezienia.

W trakcie rozgrywki, gracze mogą odnajdywać i odblokowywać elementy kosmetyczne - nowe stroje czy skórki do dysków. Pozwala to na personalizację swojego avatara ninja, którym gracze będą mogli pochwalić się przed innymi w trybie multiplayer, gdzie do 4 z nich może jednocześnie rywalizować na jednej planszy o jak najlepszy wynik.

Deweloperzy z Immersion Games zapowiedzieli także plany dalszego rozwoju gry. Pierwsze uaktualnienie jest już zaplanowane i powinno pojawić się niedługo po premierze. Znajdzie się w nim m.in. nowy tryb gry - oparty na koncepcji wyścigu, gdzie nie liczy się liczba rzutów, ale dotarcie do celu w jak najkrótszym czasie. Przewidziano również udogodnienia dla użytkowników, w tym dla tych, którzy chcieliby organizować mini-turnieje Disc Ninja.

INTERIA/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy