Reklama

Dirt Rally, Celeste, Inside dostępne za darmo na PC

​Darmowe gry rozdają! Obecny weekend to całkiem spore nagromadzenie tytułów, które zgarnąć można bez jakichkolwiek opłat. Na Epic Games Store za darmo pobrać można platformówki Celeste oraz Inside, a w sklepie Humble Bundle na wszystkich zainteresowanych czeka rajdówka Dirt Rally.

Celeste ze stycznia 2018 roku to bardzo wysoko oceniana produkcja platforma, w której wcielamy się w niejaką Madeline. Tytuł przypomina nieco Super Meat Boy, jeśli wziąć pod uwagę rosnący bardzo szybko poziom trudności wyzwania oraz wyjątkowo precyzyjne sterowanie i świetną muzykę.

W ramach fabuły pomagamy Madeline przetrwać starcie z jej wewnętrznymi demonami i prowadzimy ją na tytułową górę, co w praktyce oznacza ponad 700 ekranów pełnych platformowych wyzwań i tajemnic, a także jeszcze trudniejsze poziomy B do odblokowania - dla zaawansowanych.

Reklama

Inside to także gra platformowa, ale o całkowicie innych założeniach i wyjątkowo mrocznym klimacie, jakiego można chyba spodziewać się po twórcach Limbo. Wcielamy się w chłopca, który w pierwszej scenie ucieka przed  sami i tajemniczymi mężczyznami z chustami nasączonymi chloroformem.

Później jest już tylko bardziej mrocznie i dziwniej. Poruszamy się w dwóch wymiarach, czasami rozwiązujemy zagadki lub unikamy przeciwników, czy to chowając się, czy salwując paniczną ucieczką. Definitywnie nie brakuje wielu szalenie klimatycznych momentów.

Na koniec Dirt Rally, które otrzymamy, jeśli zapiszemy się do newslettera w sklepie Humble Bundle. W tym przypadku otrzymujemy klucz na Steam, nie do Epic Games Store. Autorzy przygotowali całkiem nowy model jazdy, zupełnie inny od tego, z którym zetknęliśmy się w poprzednich DiRT-ach.

Postawiono na realizm. Samochody są ciężkie, ich prowadzenie wymaga wprawy i nieustannej koncentracji, a o kosztowny błąd bardzo łatwo. Owszem, w ustawieniach można włączyć różne formy wspomagania, ale nawet one nie uchronią was wszystkimi zagrożeniami, które czyhają na trasie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: DiRT Rally

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy