Reklama

Digital Dragons 2013: Nagrody dla najlepszych polskich i europejskich gier

W weekend w Krakowie odbyła się impreza Digital Dragons, powoli wyrastająca na najważniejszą, a na pewno najbardziej prestiżową w polskim gamedevie.

Jej częścią jest ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych polskich i europejskich gier minionego roku. Zwycięzcy? Pełna lista laureatów Digital Dragons 2013:

Polska gra roku - Real Boxing (Vivid Games)

To gra, która wykorzystuje i pokazuje pełne możliwości sprzętu. Świetnie się w nią gra. Absolutnie kompletna produkcja, potrafi znokautować. Znakomita oprawa wizualna. Krótko mówiąc świetna rozrywka.

Polska gra mobilna roku - Puzzle Craft (Ars Thanea Games/Chillingo)

Świetnie wykorzystuje mechanizm smartfonów, twórcy doskonale zrozumieli istotę gry mobilnej. To przykład triumfu projektu gry nad technologią. Wysoka grywalność i kreatywność.

Reklama

Europejska gra roku - Spec Ops: The Line (Yager Development/Cenega)

To na pewno coś nowego w klasyce. Charakteryzuje ją poważne podejście do tematu. Zmusza do myślenia, stawia gracza przed wyborami moralnymi. Świetne wykonana!

Najbardziej innowacyjna gra - The Walking Dead (Telltale Games)

Przełomowa na wielu płaszczyznach, kreatywnie wykorzystuje istniejące już mechaniki. Przywraca świetność gatunkowi, doskonale buduje emocje. Znakomita narracja, iluzja interaktywności, kreatywność. To idealny przepis na grę, zaciekawia nawet tych, którzy dotąd nie grali.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje