Dialogue 3-D: Modyfikacja z misją uświadamiającą

Richard Spencer - fragment wywiadu zamieszczonego w serwisie youtube.com na kanale: /The Atlantic /materiały źródłowe

Pewien deweloper postanowił stworzyć obraz tego, co może stać się, kiedy zaczniemy akceptować faszystowskie zachowania. Trudno o bardziej wymowną i dosadną ilustrację sytuacji.

Mod do Wolfensteina, który pyta, czy atakowanie nazistów jest moralne. Grywalny w przeglądarce i aktualny politycznie.

Rzecz jest remiksem Wolfensteina 3D z jedną bardzo istotną różnicą. Za każdym razem, kiedy pociągniesz za spust, wyskakuje ci okno dialogowe z pytaniami w stylu:

  • "Nie uważasz, że wolność słowa dotyczy wszystkich?",
  • "Czy zabijanie nazistów nie sprawia, że jesteś tak samo zły, jak oni?"
  • "Czy przemoc jest jedynym rozwiązaniem?".

Jeśli odpowiesz w sposób pokojowy lub zmierzając do kompromisu, kontrolowany przez gracza BJ Blazkowicz nie odda strzału - a nazista najprawdopodobniej zastrzeli go na miejscu.

Reklama

Do czego pije ta parodia? Do Richarda Spencera, coraz bardziej rozpoznawalną twarz ruchu amerykańskiej "alternatywnej prawicy". Spencer w mediach zachęca do przerobienia Stanów Zjednoczonych w stuprocentowo białe społeczeństwo ("niewykluczone, że przemocą"), nakłania zwolenników do "pokojowego rozważenia zalet ludobójstwa czarnych" i chce "zakazać małżeństw międzyrasowych".

Kiedy dostał za swoje poglądy w twarz podczas wywiadu w telewizji, a cała Ameryka zobaczyła, jak płacze na wizji, liberalny Twitter zaczął zastanawiać się, czy atakowanie osób o poglądach faszystowskich jest moralne i czy nie powinniśmy docierać do nich rozmową. Odpowiedź Nassera jest jednoznaczna - albo w twarz dostaniemy my, albo dostaną oni.

Grę Dialogue 3-D znajdziecie TUTAJ.

CD Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama