Reklama

Diablo Immortal z bugiem, który mocno utrudnia rozgrywkę graczom w gildiach

​Gracze zgłaszają błąd Diablo Immortal, który pojawia się na wielu serwerach i mocno komplikuje zabawę, szczególnie w trakcie ważnych wydarzeń.

W normalnych okolicznościach, najlepsi gracze każdej gildii Diablo Immortal mogą wziąć udział w wielkiej bitwie pomiędzy frakcjami Cieni i Nieśmiertelnych - kulminacyjnym wydarzeniu fazy endgame, nazwanym Rite of Exile. Niestety, w wielu przypadkach uniemożliwia im to nowy błąd, który gracze opisują jako "psujący grę". O istnieniu problemu wie już Blizzard, który ponoć wypuścił już łatkę, ale póki co tylko dla serwerów w Ameryce Północnej oraz Południowej.

Reklama

Pierwsze wzmianki o bugu pojawiły się na subreddicie Diablo Immortal i mówiły o tym, że gracze, którzy wygrali swoje pierwsze potyczki na drodze do Rite of Exile, nie byli rozstawiani jako najlepsza dziesiątka swoich serwerów. Najczęściej dochodziło albo do powtórek starć między graczami, które miały wyłonić najlepszych, albo gilidiom przyznawano walkowery, by za chwilę powiadomić je, że ten sam mecz przegrały - po walkowerze przyznanym ich przeciwnikom.

Jakkolwiek błąd nie objawił by się graczom, efekt zawsze jest taki sam - gildie nie są rozstawiane w odpowiedni sposób, przez co niektóre tracą szanse na udział w finałowej rywalizacji - mimo, że brały udział w odpowiedniej liczbie pojedynków i wygrywały je. Community lead Blizzarda odpowiedział, że zespół deweloperski już przyjrzał się sprawie, a ślady podobnego zachowania serwerów znaleziono w wielu regionach - m.in. Azji, Europie oraz Oceanii.

Wkrótce potem opublikowano oficjalne oświadczenie, potwierdzające problem oraz listę dotkniętych nim serwerów. Wydarzenie Rite of Exile zostało na tych serwerach opóźnione, zaplanowano także odpowiednie rekompensaty dla graczy, którzy mieli w nim brać udział. Pojawił się także hotfix, który ma zapobiegać przenoszeniu się buga z serwera na serwer - póki co łatkę zaimplementowano na maszynach dla Ameryki Północnej oraz Południowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy