Reklama

Diablo III na konsole? StarCraft jako MMO?

Na konferencji Activision na trwającym gamescomie przedstawiciele Blizzarda ujawnili, że "poważnie myślą" o konsolowym Diablo III.

Studio wykluczyło natomiast możliwość powstania sieciówki w świecie StarCrafta oraz ujawnili plany dotyczące premiery moda DOTA do StarCrafta II.

Choć Blizzard nie potwierdził oficjalnie, że firma pracuje nad konsolową wersja Diablo III, główny projektant gry, Josh Mosqueira stwierdził, że studio "bardzo, bardzo poważnie myśli" o przeniesieniu jej na X360 i PS3. Dodał, że obecnie "Zamieć" próbuje stworzyć ekipę, która skoncentruje się na produkcjach konsolowych.

Reklama

"Obecnie próbujemy stworzyć najlepszy konsolowy zespół w Blizzardzie. Poszukujemy programistów, projektantów i artystów, którzy uważają, że ich wymarzoną pracą byłoby przeniesienie Diablo na konsole. Uwierzcie mi - to rzeczywiście wymarzona robota" - stwierdził Josh Mosqueira.

Jay Wilson, inny z czołowych przedstawicieli zespołu odpowiedzialnego za Diablo III potwierdził także, że beta gry wciąż planowana jest na wrzesień. Ujawnił również, że w produkcji pojawi się nowy poziom trudności - Inferno. Będzie on prawdziwym wyzwaniem - każdy przeciwnik, z którym się zmierzymy w tym trybie, będzie na przynajmniej 61 poziomie doświadczenia. Dodajmy, że nasz bohater może maksymalnie zdobyć 60 poziom. Na szczęście w zamian za to pojawią się liczne, "epickie" przedmioty, w tym bronie, zbroje i kamienie runiczne, które pomogą w nierównych starciach.

Następnie współzałożyciel studia, Frank Pearce, wykluczył - przynajmniej na razie - możliwość powstania StarCrafta MMO. Według niego, choć stworzone przez jego firmę światy pasowałaby do różnych gatunków i różnych mediów, na razie w Blizzardzie nie ma odpowiedniej ekipy, która chciałaby zająć się podobnym projektem. Bo - jak tłumaczy - "wszyscy mają ręce pełne roboty". "Ale wszystko jest możliwe, ponieważ stworzyliśmy bardzo bogate i fajne uniwersa" - dodał Pearce.

Ostatnią istotna informacją jest przybliżona data premiery DOTA - moda do StarCrafta II. Starszy projektant gry, Johnny Ebbert, wyjawił, że ukaże się on w pobliżu premiery dodatku Hearts of the Swarm, który powinien zadebiutować w przyszłym roku.

Na pytanie o nowy dodatek do World of Warcraft, który będzie nosił ponoć Mists of Pandaria, przedstawiciele Blizzarda nie chcieli udzielić odpowiedzi.

Blizzard chce premiery Diablo III w tym roku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje