Reklama

Diablo 4 na nowym gameplayu

​Blizzard niedawno opublikował najnowszy gameplay z Diablo 4. W akcji można zobaczyć Czarodziejkę, Barbarzyńcę, Łowczynię oraz Druida.

Diablo 4 nie ma jeszcze potwierdzonej premiery ani nawet okienka wydawniczego. Wiadomo na pewno, że gra nie zadebiutuje w 2022 roku. Ma na to wpływ pandemia, ale także (a może przede wszystkim) wewnętrzne problemy studia. Diablo jest obecnie w fazie pre-alfa i tak należy traktować to, co widać na ekranie. Jeśli będzie tylko lepiej, to można śmiało powiedzieć, że Diablo będzie wyglądać obłędnie, a klimat będzie równie gęsty, jak w drugiej odsłonie hitu.

Wideo podzielone jest na kilka sekcji. Pierwsza to pokaz umiejętności wspomnianych wyżej wojowników. Naprawdę świetnie prezentują się umiejętności Czarodziejki, dynamiczne zmiany broni u Barbarzyńcy, czy przemiany w wilkołaka i niedźwiedzia w wykonaniu Druida. Łowczyni, mimo że mniej efektowna, jest bardzo skuteczna w zabijaniu dużych grup przeciwników. Wraca sporo umiejętności, które znamy z Diablo 2, ale każda z nich ma swój dodatkowy modyfikator.

Reklama

Trailer Diablo 4 prezentuje zdolności wojowników

Modyfikatorów dotyczy właśnie druga sekcja video. Twórcy zaprezentowali w niej różne obszary działania tych samych umiejętności. Wyraźnie widać, że Diablo 4, przy zachowaniu klimatu dwójki, będzie stawiało na dynamiczne walki z dużymi grupami wrogów. Większość umiejętności, które widzimy, ma obszarowe działanie, pozwalającego eksterminować całe zastępy demonów.

W kolejnej sekcji możemy zobaczyć animację wybranych umiejętności oraz zasięgi działania. Twórcy sugerują, że od ostatniego pokazu walka uległa znacznej poprawie. Na plus na pewno jest fizyka. Trup ściele się gęsto, a fragmenty ciał fruwają dookoła. Warto też zwrócić uwagę na "spartański" kopniak Barbarzyńcy. Potrafi bardzo efektownie posłać potwory w otchłań przepaści.

Dwie kolejne sekcje dotyczą efektów graficznych. Pierwszy związany jest z krwią pojawiającą się na bohaterach po zabiciu przeciwników. Wygląda bardzo dobrze i po jakimś po walce znika. Zobaczyć też możemy efekty świetlne. Warto zwrócić uwagę na kapitalny wygląd ognia. Ostatnia sekcje, to prezentacja efektów - ognia i trucizny - na ostrzach mieczy. My już ostrzymy sobie zęby!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy