Diablo 2 Resurrected - artysta pokazuje wczesne projekty Amazonki i Czarodziejki.

​Artysta Hossein Diba podzielił się efektami prac nad nowym wyglądem dwóch kobiecych postaci z odświeżonej wersji Diablo 2 - Amazonki i Czarodziejki. Diba wspólnie z innym artystą współpracowali z Activision Blizzard i stworzyli własne wizje wojowniczek.

Diba na swoim Twitterze przypomnia także, jak wyglądały wspomniane postacie w oryginale z 2000 roku. Autor zaznacza, że projekt Czarodziejki należy w całości do niego, natomiast przy Amazonce pomagał mu inny artysta, który odpowiadał za wygląd stroju wojowniczki.

Hossein przyznał, że Czarodziejka jest jego ulubioną postacią. Nowy projekt zakładał zmiany w kolorystyce stroju, zachowując jednak kształt znany z oryginału. Pojawiło się sporo nowych detali, zmianie uległ pas, który czarodziejka ma zapięty w talii. Spora część uwagi musiała zostać też poświęcona magicznej lasce, którą trzyma bohaterka. Wygląda, jakby była gałęzią ułamaną z bardzo starego, sękatego drzewa. Nowa czarodziejka ma także nieco szerszą szczękę niż w oryginale.

Reklama

W przypadku Amazonki projekt jest wierniejszy starej wersji Diablo 2. Schemat kolorów jest właściwie identyczny jak 21 lat temu. To, co od razu rzuca się w oczy, to dopracowana w najdrobniejszych detalach opaska na głowie wojowniczki. To ona, zresztą, dyktuje charakterystyczną fryzurę Amazonki - wysoko upięty kucyk. Przyglądając się zbliżeniu na twarz, można zauważyć, że wojowniczka najprawdopodobniej nosi kolczyki. W uszach widać charakterystyczne dziurki po biżuterii.

Amazonka Diby, podobnie jak model postaci, który ostatecznie trafił do gry, jest pozbawionych elementów seksualizujących. Tutaj mamy do czynienia z rasową wojowniczką, w której spojrzeniu widać gotowość do walki z hordami piekieł. Wielu użytkowników Twittera pochwaliło dzieła Diby i chętnie zobaczyłoby efekty jego prac nad pozostałymi postaciami dostępnymi w grze. Niestety na ten moment nie wiadomo, czy i które z jego pomysłów zostały wykorzystane w finalnej wersji gry. Być może Artysta już niedługo podzieli się tym z fanami.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy