Reklama

Diablo 2: Deckard Cain w kobiecym wydaniu

​Diablo 2: Resurrected jest niedawno wydanym remasterem legendarnej gry fantasy sprzed ponad 20 lat. Okazuje się, że tytuł stał się inspiracją wśród cosplayerów. Tworzą oni regularnie postacie, które w efekcie przenoszą do świata rzeczywistego. Jedną takich artystek jest streamerka "AnnacakeLIVE".

Seria gier Diablo należy do najbardziej legendarnych w historii gier wideo. Pierwsza część ujrzała światło dzienne w ostatni dzień 1996 roku. Od tego czasu rosło grono fanów zafascynowanych grą w klimacie dark fantasy z elementami akcji. Po wielu latach twórcy zdecydowali się na odświeżenie drugiej części i ten pomysł od razu spodobał się ogromnej rzeszy graczy.

Tytuł, który wraz z upływem czasu urósł do rangi kultowego, teraz będzie mógł zainteresować młodsze pokolenie pasjonatów gier wideo. Niedawno, bo 23 września na rynku gier pojawiła się odświeżona wersja drugiej części Diablo - z podtytułem Resurrected.

Reklama

Legendarna gra zgodnie z oczekiwaniami stał się bardzo popularna i jednocześnie opinie o produkcji są bardzo dobre po kilku dniach od premiery. Społeczność zgromadzona wokół prestiżowego serwisu z ocenami - Metacritic przyznała 83 na 100 punktów. W związku z tym, ze Diablo jest znane na całym świecie, wzrasta grono cosplayerów, którzy chcą tworzyć w świecie realnym mroczne postacie zawarte w produkcji.

Nietypowym pomysłem pojawiła się streamerka "AnnacakeLIVE" na platformie Twitch.tv. Kobieta podczas jednej z transmisji wcieliła się w postać Deckarda Caina. Trzeba przyznać, że to bardzo rzadka sytuacja, gdy kobieta wciela się w męską postać, tworząc jej "ożywienie" w świecie realnym. Ponadto na Twitterze ujawniła proces jego tworzenia.

Doskonała charakteryzacja twarzy, nałożenie zmarszczek i stworzenie sztucznej brody zrobiły ogromne wrażenie na internetowej społeczności. Artystka demonstrowała cosplay aż przez 7 godzin i jednocześnie raczyła się rozgrywką w Diablo 2: Resurrected.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje