Reklama

Devkit PlayStation 1 wystawiony na aukcję

PSX /123RF/PICSEL

​Na eBayu pojawiła się aukcja z devkitem PlayStation 1, na którym zainstalowano kilka działających gier, z czego dwóch z nich nigdy nie wydano. Startowa cena nie jest mała i wynosi 10 tysięcy dolarów.

Kupić w pełni sprawnego devkita PlayStation 1 jest ciężkim zadaniem, aczkolwiek teraz nadarzyła się ku temu okazja dzięki wystawionemu na eBay egzemplarzowi. Według sprzedającego sprzęt ma zainstalowane nawet 4 różne gry dedykowane PlayStation 1 z czego dwie z nich nigdy nie trafiły do sprzedaży, a dodatkowo jedna z tych gier działa.

Warto podkreślić, że w praktyce dostajemy komputer DTL-H2000 z systemem operacyjnym Windows 98, klawiaturę, myszkę oraz zewnętrzny napęd optyczny. Do tego dwa kontrolery i pełne okablowanie. Aktualna cena licytacja wynosi 10 tysięcy dolarów co w przeliczeniu daje jakieś 39 tysięcy zł.

Reklama

Należy doliczyć do tego wysyłkę 1,5 tysiąca dolarów (około 6 tysięcy złotych). Widzimy więc, że devkit jest stosunkowo drogi i zapewne jego cena pójdzie do góry w momencie kiedy pojawią się pierwsze oferty kupna. Z drugiej strony to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, którą ciężko dostać.

Jakiś czas temu na licytacji sprzedano jedyny znany egzemplarz owocu niedoszłej współpracy Nintendo z Sony czyli Nintendo PlayStation za 380 tysięcy dolarów, co jest mniejszą kwotą jakiej oczekiwano. Właściciel konsoli twierdził, że otrzymał tajemniczą propozycję opiewającą na około milion dolarów.

W ramach chwilowego partnerstwa dwójki gigantów wyprodukowano 200 prototypów Nintendo PlayStation, ale większość z nich zniszczono. Sprzęt zaprezentowano nawet na targach, aczkolwiek zaraz po tym wydarzeniu zdecydowano o niespodziewanym zakończeniu współpracy. Zapewne Nintendo po latach patrząc na popularność PlayStation żałowało tej decyzji.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje